PLAY-OFF!


Takımımız evinde düşme hattından kurtulmaya çalışan Bursa takımını misafir etti bu hafta…

Üst üste iki hafta düşme hattından uzaklaşmak isteyen takımlara puan veriyoruz. Bursa takımı da transfer tahtasını son dakika açarak yaptığı transferlerle takımına can suyu vermiş açıkçası, takımının futbol adına yapmaya çalıştıkları ve oyun istekleri onları bu sene ligde de tutacaktır.

Tabii ki bu Bursa takımı bizim rakiplerimize karşıda aynı mücadele ile puanlar eksiltecek ve ligde belli dengeleri yeniden düzenleyecektir.

Bize gelecek olursak, en az 10 yazımda da belirttiğim üzere ‘futbol hatalar oyunudur.’ Üst üste kaçan pozisyonlardan sonra Tomane’nin güzel golü sonrası oyunu garantiye almak isterken, anlık bir hatanın bedeli filelerde gördüğümüz gol oldu.

Çok da pozisyon harcadık açıkçası, Hasan’ın gayretli tavrı ve ceza sahası içinde topla buluşma oranları göze batan unsurlardı. Bu pozisyonlardan birini gole çevirebilseydik maçın havası bambaşka olacaktı.

10 golle takımın en golcü oyuncusu Yasin ise biraz daha takım oyununa yönelik yol alsa ve son hamlelerde asist düşüncesini de benimseyebilse; belki sonuç biraz daha farklı olabilirdi.

Hocamızın oyuna hamlelerinin biraz geç kaldığı düşüncesindeyim. Osman’ın sakatlanması anlık bir hamle farklılığı yarattı evet ama Saviçeviç ve Yasin değişikliklerini en az 10 dakika daha erken yapabilirdik.

Kenar oyuncularını oyuna aldığı an itibarı ile maçın bitimine sadece 10 dakika vardı, oyuncular oyuna ısınana kadar maç bitti zaten.

Ha şayet hazır değillerdi diyecek olursanız, yapmayın ağalar. Bu futbolcular devre arası transferi ve takımlarında oynayan futbolcular değil mi? Ölüsünün 45 dakika toz atması lazım…

Açıkçası kaybedilen bu puanları çok arayacağımızı düşünüyorum, bu görüntü bizi ilk 6’nın adayları arasına çoktan soktu bile…

Benim endişem hedef küçültülmesi sonucunda oluşacak olan rehavet bizi o hedeften de koparabilir.

İlerleyen maçlar bize ne gösterecek birlikte göreceğiz.

Bu takımın hedefi artık play-off’dan çıkabilmektir.

Fakat takımımız final maçlarını koparacak görüntü den çok uzak da duruyor.

Bu süreçte umarım daha saldırgan ve ısıran bir takım hüviyetini kazanır ve finali de inşallah görürüz…