YÜZÜMÜZ GÜLDÜ 


Uzun bir aradan sonra Samsunspor taraftarı sırtını koltuğa yaslayarak rahat bir maç izledi diyebiliriz.

 

Son iki haftadır kaybedilen puanlar nasıl Fuat hocaya yazarsa bu alınan galibiyet de Fuat hocaya yazar.

 

Denizli takımının kendi evinde oynadığı kupa maçını izlediğimde çok da beğenmiştim açıkçası, hatta binin son iki haftalık performansımız da beni oldukça endişelendirmişti, lakin bu gün erken gelen goller rakibin direncini çözdü. Yasin’in akıllı koşuları sonrası buluştuğu toplar, Fofana asist yapmak  için doğmuş olmasını da bu hafta iyi kullanınca farka gitmek çok da zor olmadı.

 

Benden bir alkış da Yunus Emre Çift’e, oyunu okuması ve ilk müdahalelerine bayıldım. Geçen hafta ne kadar kötüyse bu hafta oldukça da iyiydi.

 

Tallo’nun oyuna adapte edilmesi ve oyun düzenin üzerine kurulması hamlesi çok başarılı bir şekilde  sonuç verdi. Kumaşının iyi olduğu gayet açık. Beni asıl mutlu eden Tallo’nun oyun düzenine katılmasından sonra ki Tomane’nin formu oldu. Çok daha fazla pozisyon buldu ve çok daha istekli bir tavır sergiledi. Bu ikilinin formu arttıkça çok daha faydalı işler yapacaklarını bariz belli ettiler.

 

Bu ikilinin yanı sıra Fofana’nın ve Yasin’in bu tempoya ayak uydurması ön bloğun yıkıcı gücünün ne denli fazla olduğunu gösterecek.

 

Maçın hakemi sonuca etki etmedi evet. Son derece de ortada ve profesyonel bir maç yönetti.

 

Lakin maç farkla bitmeseydi penaltı kararları çok uzun süre tartışılırdı. İki pozisyonun ikisini de var hakemi olsaydı tartışmasız verirdi. Fofana’nın pozisyonu özellikle çok açıkken neden vermedi anlamadım. Maçın 3-0 olması bu tecrübedeki hakemi bence etkilememeliydi.

 

Yasin’in pozisyonun da topa müdahale etti gibi gördü ve yan hakeme baktı. Lakin ne topa müdahale vardı ne de temas. Şimdi tekrarları izlediğinde kendisi de kararını sorgulayacaktır.

 

Bu iştahlı tutum ve oyun anlayışı umarım bu haftaya dair kalmaz. Şayet aynı çizgiyi yakalayabilirsek play-off için çok büyük şanslı olabiliriz.

 

Bravo beyler emeklerinize sağlık...