NİHAVEND MUCİZE...


 

Bizim Samsunspor ilginç takımdır.

 

Bazen öyle şeyler yapmıştır ki memleket ağzı bir karış açık bizi seyretmiş, bizi şaşırtan ifadelerle, gıpta içerisinde, imrenerek, hayranlık ve biraz da kıskançlık içerisinde takip etmiştir.

 

Öyle yıllarımız oldu ki; zincirleri kıran, düzene kafa tutan, korku salan bir takım iken, şimdi adeta mazisini unutan, silik hayallerinin peşinde koşan, yalnızca sekerek yürüyen bir takım olduk.

 

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde… Biz ne mucizelere tanık olduk. Biz ne efsane yıllar yaşadık. Biz “O”  4 büyüklere dünyayı dar ettik. Korkulan deplasman, puan alınması zor bir takım hüviyetindeyken bir süpürge misali, takıma toplanan bu çöplerin torbası olduk. Biz bunları mı hak edecektik? Bu muydu bu şehrin kaderi?

 

***

Dökülen takımın ilahi çöpleri! Sizi bize sayıyla mı verdiler? Yoksa sizi çok mu aradılar?

 

Futbolcuyu tek tek eleştirmek gibi bir huyum yoktu ama ben de dayanamadım artık. Bu eleştirileri lütfen üzerinize bir zahmet alıverin!

 

Sevgili Nurullah; senin fiziğinde ve yeteneğinde bu ligde az kaleci var. Boy pos maşallah. Basketçileri kıskandıran fiziktesin ama fizik iş yapmıyor tek başına be gülüm. Az hava hakimiyetini kur. Şööööyle hava toplarına bir arz-ı endam eyle ki karşındaki senden bir korksun. Topu elle oyuna hızla sokma yeteneğin açıkçası çok zayıf. Yediğin komik goller valla Jeneriklik! Rahmetli babanın çevikliğini az kendine benzet. Gerisini sen anladın!

 

Sağ ve sol bekler. Bizi verem ettiniz! Allah için bir orta kesin yahu. Eski takımlarınızdaki oyununuzun çeyreğini oynayın yeter! Yolgeçen hanı gibisiniz valla. E-5 den fazla çalışıyorsunuz!

 

Yunus Emre genç ve yeteneklisin ama biraz çabuklaş, gereksiz kart görme gibi handikabın var bunu unutma! Sen ve diğer gençler bize çok lazımsınız.

 

Bataeu, keşke sezon başında gelseydin, iyi kumaşın var. İkizler, maalesef ikiniz bir adam kadar katkı veremediniz. Artık kaleye gelen her ortadan, her paslaşmadan, her pozisyondan korkar hale getirdiniz taraftarı. Her atak oldu bizde panikatak! Pes diyorum. Başka bir şey demiyorum!

 

Saviçeviç, hayal kırıklığı karmasında 1. sıradasın ona göre!

 

Osman sana sözümüz yok, yükün ağır. “Elem tere fiş kem gözlere şiş” Allah yardımcın olsun. Hasan sana ne oldu? Bizim bildiğimiz Hasan bu değil. Eski Hasan’ı mumla arıyoruz. Valla utanmasam seni hocaya götürüp nazar duası okutacağız (!) Biz eski Hasan’ı istiyoruz. Cihan bir şeyler yapmak istiyorsun ama tecrübe engeli var önünde sanırım, ha gayret! 

 

Yasin, kaptansın ama bazen senin de oyundan alınman icap ediyor. Topları bazen öldürmüyor adeta katlediyorsun bilader! Sen golcüsün, fırsatçısın, tecrübelisin lakin sadece duran toplara bel bağlama, göster tecrübeni.

 

Tomane bir varsın 3 yoksun. Sen kayıpsan takım hepten kayıp! Çakılı santrafor olarak yanına dağıtıcı bir adam bulamadık gitti! Umudumuz Şaban vaziyetindesin bizim için.

 

Melih ahh Melih! Boluspor’da ki performansının onda birini bize versen, biz şimdi buralarda olmazdık. 

Garajda paslanan Ferrari araba modundasın bunu iyi belle!

 

Fofana sana da sözüm yok. Çöplükteki altın gibisin, değerin düşmüyor. Ateşlemelerin olmasa biz bu puanları da toplayamazdık.

 

Tallo kumaşın fena değil ama geç geldin. Antrenmansız ve uyum sorunun var. Biraz da benim gibi kilo sorununvar!

 

Tolcay Ciğerci, senin gibi amatörde çok adam var valla! Emekli olup, sahalara dönüş yapmış amcalar gibisin. Boş transfer! Gençlere sözüm yok ama kendilerini göstermek için biraz daha gayret etmeliler.

Fırsat önlerinde. Yoksa tren kaçarsa zor yetişirler…

 

Sakatlara ve sakatlıktan dönenlere sözümüz yok. Yenilere zaman vermek gerekli. Kadro bu…

 

Hoca’yı hiç konuşmayacağım. O başlı başına sezon sonunda konuşulacak! Öyle ya da böyle… Şimdi ya da yarın… 

 

Bize acil bir mucize lazım…

 

Küllerinden doğacak, taraftarı ateşleyecek, geçmişe götürecek, bizi mutlu edecek… Bir mucize lazım. Yoksa işimiz zor.

 

Filmin senaryosunu yeniden yazmak için, seyirciyi ve mutlu son isteyen patron için… Nihavend bir mucize lazım!

 

Yapabilecek misiniz? Bu mucizenin altına imzanızı atabilecek misiniz?  Pek sizden umudum yok ama yaparsanız mucizenin sözlükteki anlamı siz olursunuz! Bunu iyi bilin! Beyninize yerleştirin. Haydi kolay gelsin...