BUÇA KATLİAMI VE İŞGALCİ RUSYA


Yollara saçılmış cesetler…

Toplu mezar görüntüleri…

Ukrayna'nın Buça kentinde yaşananlar, tarihe kayıt düşülen en son insanlık utancı...

Kiev'in kuzeyindeki kentte bazıları elleri arkadan bağlı, sokaklarda yatar halde olan çok sayıda sivilin cesedi…

Şimdi bütün dünya Rusya'nın savaş suçu işlediğini, bu nedenle Putin'in ve Rus yönetiminin yargılanması gerektiğini söylüyor.

Haklılar. Sonuna kadar destekliyorum. Bu ilk değil ki. Rus tarihi asimilasyon, soykırım ve işgal tarihidir.

Hatırlayın SSCB, Afganistan'da 1 milyon insanı, Çeçenistan'da 200 bin insanı öldürmedi mi?

Rusya'nın son dönem yayılmacı politikalarına bakın. Gürcistan, Suriye, Irak, Kırım, Kazakistan'da darbe girişimi. Şimdi de, Ukrayna'nın işgali.

Putin ve Rus yöneticileri, savaş suçları ve insan hakları ihlallerinden yargılanmalı ve cezalandırılmalılar evet.

‘Ukrayna'da savaşa hayır!’ diyebilmek NATO ve ABD seviciliği anlamına gelmiyor!

Rusya Ukrayna'dan zaferle çıkarsa, bitecek mi sanıyorsunuz bu işgaller. 'Dur' denilmezse Rus emperyalizmi, tüm eski SSCB cumhuriyetlerini işgal edecek.

Dünya sorun çıkarmazsa daha hızlı, sorun çıkarırlarsa yavaş yavaş yapacaklar bu işgalleri…

Rusya'nın emperyalist emellerinin esiri olmuş Avrasyacıların bakış açısı Ukrayna'yı küçümsüyor, onun bağımsız bir özne olduğunu kabul etmiyor. Sıra Kazakistan ve diğer Türk cumhuriyetlerine geldiğinde de işgalciyi değil de yine ABD'yi mi suçlayacaklar bakalım…

Kimsenin bir şey yapmasına gerek yok. Rusya güçlendikçe Baltık, Balkan, Kafkas ve Türkistan'ı yeniden işgal edecektir. Yalnızca bu ülkelerle de sınırlı değil üstelik. Dünyayı nükleer silahlarla tehdit ediyorlar.

Putin Ukrayna işgalinin daha ilk günlerinde 'nükleer' kartını çıkardığını ne çabuk unuttunuz!

 Avrasyacılar tıpkı Rus emperyalizmi gibi Ukrayna'nın özneliğini de reddediyorlar. Ukrayna'nın ulusal direnişini, ölülerini, yıkılan evlerini görmezlikten gelmemizi istiyorlar.

Gelemeyiz, gelemem. Bu son katliamla birlikte Rusya nasıl zavallı, sefil bir ülke olduğunu bir kez daha kanıtladı. Benim gözümde ve insanlığın gözünde Rusya artık en az ABD kadar suçludur.

Ve bu savaş öyle söylendiği gibi ABD ile Rusya arasında değil, işgalci Rusya ve yalnızca bağımsız bir devlet olmak isteyen Ukrayna arasındadır.