Maske ve kolonya dağıtımına başlandı

Maske ve kolonya dağıtımına başlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsü nedeniyle evden çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kolonya ve maske dağıtılacağını açıklamıştı. Polis ve bekçiler, bugün maske ve kolonyaları vatandaşlara dağıtmaya başladı. Dağıtılan paketlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mektubu da yer aldı. Bugün başlayan dağıtımların 10 gün boyunca devam edeceği bildirildi.

07 Nisan 2020 - 19:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara ücretsiz kolonya ve maske dağıtılacağını duyurmuştu.
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ve bekçiler, bugün maske ve kolonyaların dağıtımına başladı. Maske ve kolonyalar paketlenerek belirlenen kişilerin adreslerine götürüldü.

ERDOĞAN: SİZLER BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİSİNİZ

Hediyelerin yanı sıra paketlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mektubu da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 65 yaş üstündeki vatandaşlara hitap ettiği mektupta, “Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur” ifadeleri yer aldı. Polis ve bekçiler, maske ve kolonyaları “Cumhurbaşkanımızın size çok selamı var. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Evlerimizde kalarak inşallah bu süreci atlatacağız. Cumhurbaşkanımız size bir hediye yolladı” diyerek vatandaşlara teslim etti.

DOLANDIRICILAR İMZA ALIP BORÇLANDIRIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği hediyeyi vermek için gelen polis ve bekçiyi gören Nurettin İbiş, “Bize bir mesaj geldi. Benzer yöntemlerle imza alan dolandırıcılar varmış, bir tanıdığımızın eşinin başına gelmiş onun için bizi mesajla uyardılar. Hediye getirip kağıt imzalatıp gidiyorlarmış, imza alıyor musunuz” diye sordu.

Polis memuru, “Biz herhangi bir imza almıyoruz. Böyle bir sıkıntı durumunda sizden zorla imza almak isteyen olursa yada farklı yöntemlere girişen olursa kesinlikle riayet etmeyin ve hemen 155’i arayın bizler sizin emrinizdeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiği hediyeyi alan Nermin İbiş, “Şuan içine bakmadım ama güzel bir şeydir. Zaten biz onun yolunda gidiyoruz, biz ona hizmet ediyoruz. Çok teşekkür ediyoruz. Allah uzun ömür versin, başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.

Bugün başlayan dağıtımların 10 gün boyunca devam edeceği belirtildi. DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım alanlarında çekirge mücadelesi
Tarım alanlarında çekirge mücadelesi
OKA, 'Orta Karadeniz’i kalkındırıyor
OKA, 'Orta Karadeniz’i kalkındırıyor