• Reklam
’Mesele vatansa gerisi teferruattır’ 

'Mesele vatansa gerisi teferruattır' 

Fikr-i Asım Derneği, CHP, AK Parti, MHP, BBP temsilcilerini Samsun'da aynı masada buluşturdu. Fikr-i Asım Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, “Türkiye üzerinde büyük bir oyun oynanıyor. Mesele devletin ve Türkiye’nin bekasıdır. Sağıyla soluyla hep birlikte mücadele etmemiz gereken bir dönemdeyiz” dedi

20 Kasım 2017 - 12:11 - Güncelleme: 20 Kasım 2017 - 12:30

Fikr-i Asım Derneği, CHP, AK Parti, MHP, BBP temsilcilerini Samsun'da aynı masada buluşturdu. Fikr-i Asım Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, “Türkiye üzerinde büyük bir oyun oynanıyor. Mesele devletin ve Türkiye’nin bekasıdır. Sağıyla soluyla hep birlikte mücadele etmemiz gereken bir dönemdeyiz” dedi

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği, AK Parti'den MHP'ye, BBP'den CHP'ye kadar, birçok siyasi görüş ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini Samsun'da düzenlenen 'Mesele Vatansa Gerisi Teferruattır" toplantısında buluşturdu. Fikr-i Asım Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, "Oyun büyük. Sağıyla  soluyla dedelerimizin yaptığı Lozan Anlaşması'nın finalini Türkiye Cumhuriyeti'ni böldürmeden, bizden bir parça koparmalarına izin vermeden 2023'te inşallah yapacağız" dedi.

4 SİYASİ PARTİDEN TEMSİLCİLER

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği'nin My House Otel'de düzenlediği 'Mesele Vatansa Gerisi Teferruattır' toplantısına AK Parti eski İl Başkanı Ali Akyüz, MHP eski il başkanlarından Abdullah Karapıçak, MHP'li eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, BBP Samsun İl Başkanı  Ahmet Katrancı, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci'nin yanı sıra bazı sivil toplum örgütleri ile sendikaların temsilcileri katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Ali Öztürk, Türkiye'nin şu anda ençok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğine işaret etti. İslam dünyasının yıllardır bitmek bilmeyen savaşlar yüzünden kan ve gözyaşının durmadığını, Irak, Suriye, Libya, Yemen'in parçalandığını ve İslam coğrafyasının kalbine hançer saplandığını belirten Öztürk, Türkiye'nin de hedefte olduğunu vurguladı. Türkiye'nin dört bir tarafının hainlerle çevrili olduğunu en son 15 Temmuz'da ülkenin işgal edilmek istendiğini vurgulayan Öztürk, "Bizler buradayız. Vatanına,  milletine ve dinine sahip çıkan bir nesil olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizin ve devletimizin bekası için bu yolda devam edeceğiz" dedi.

2023’TE LOZAN’IN FİNALİNİ YAPACAĞIZ

Samsun’a gelen Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel ise, dernek olarak hiçbir siyasi partiye bağları olmadığını belirterek, 'milli' duruş sergilemesi halinde tüm siyasi görüşlere destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Türkiye üzerinde büyük oyunların döndüğü bir dönemden geçildiğine işaret eden Türksel, "2023'te Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmelerine izin vermeden, Ortadoğu'daki bu yeniden şekillenme sürecinde bizden bir parça koparılmasına müsaade etmeden, Lozan'da dedelerimizin yaptığı o anlaşmayı yeniden masaya koyacağız. 2023'te bizler sağıyla soluyla dedelerimizin yaptığı bu anlaşmanın finalini inşallah hep birlikte yapacağız" diye konuştu. 

FETÖ, ÜLKEYİ ABD’YE TESLİM EDECEKTİ

Türk milletinin büyük bir feraset sahibi millet olduğunu, ülkesine yönelik oyunları gördüğünü de dile getiren Türksel, "Bu millet 15 Temmuz'da FETÖ'nün oyununu öyle bir gördü ki, sağıyla soluyla hep birlikte sokaklara döküldüler. Eğer bunlar başarılı olsaydı tıpkı Irak'ta Saddam'ın devrilmesinin ardından Kesnizani tarikatının bir kurşun bile atmadan ülkeyi ABD'ye teslim ettiği gibi, bu FETÖ de ülkemizi teslim edecekti. Kim bunların üzerine bir nebze bile olsa gidiyorsa, Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu. 
Gülsüm ATİK 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PİAZZA AVM’DE DEHŞETİ YAŞADILAR
PİAZZA AVM’DE DEHŞETİ YAŞADILAR
TAŞKIN TARİH YAZIYOR
TAŞKIN TARİH YAZIYOR