‘Millet karnını zor doyuruyor’
Reklam
  • Reklam

‘Millet karnını zor doyuruyor’

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “3 ay önce şahlanan ekonomide ne oldu da birden ekonomik savaş başladı. Millet karnını zor doyuruyor” dedi

25 Kasım 2021 - 02:15

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, faizlerin ekonomiye etkisinin araştırılması üzerine grubu adına söz alarak bir konuşma yaptı. “Cumhurbaşkanının Ekonomik Kurtuluş Savaşı söylemine ilişkin değerlendirmede bulunan Bedri Yaşar;” Bundan 3 ay önce ekonomi şahlandı açıklaması yapan Sayın Cumhurbaşkanı bugün ekonomik kurtuluş savaşı başlatmıştır. 3 ay önce şahlanan ekonomide ne oldu da birden Ekonomik Kurtuluş Savaşı başladı?  Buradan uyarıyorum. Millette bir şey kalmadı. Millet karnını zor doyuruyor. Yastık altından sonra, elde avuçta da hiçbir şey kalmadı” dedi.

‘BATIŞLAR ARTACAK’
Politika faizinin yüzde 15’e düşürülmesinin piyasalar açısından bir anlam ifade etmediğini belirten Bedri Yaşar; bankalara bakıldığı zaman faiz oranlarının yüzde 23-24’lerde seyrettiğini, yurt dışında ise en yüksek faizle borçlanan ülke olduğumuzu belirtti. Devlet eliyle sadece kamu bankalarında yapılan faiz düşüşlerine dikkat çeken Bedri Yaşar, “Ekonomideki güven ve belirsizlik nedeniyle gerçekte bankalardaki bireysel kredilerin aylık faiz oranı yaklaşık yüzde 1,8 ile 2 arasında değişiyor; gecikmeler yüzde 2'nin üzerindeki rakamlarla başlıyor” dedi. Milletvekili Yaşar, daha fazla ‘Kara Salı’ yaşanmaması gerektiğini, aksi halde iflasların, batışların artacağını vurguladı.

 

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da aranan 61 kişi yakalandı
Samsun'da aranan 61 kişi yakalandı
1930 Bafraspor evinde kayıp
1930 Bafraspor evinde kayıp