• Reklam
Milletvekili Yılmaz 12 ilden sorumlu

Milletvekili Yılmaz 12 ilden sorumlu

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Karadeniz Bölgesi'nde yerel seçim sürecinde başkan adaylarının belirlenmesi için 12 ilde çalışma yapacak

06 Eylül 2018 - 10:10

AK Parti'de yerel seçimlere hazırlık süreci devam ederken Türkiye genelinde illerde çalışma yapacak başkan yardımcıları ve bölgeleri belirlendi. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısının ardından Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki geniş bir sunup yapmış ve ardından çalışma gurubunda yer alacak isimler tespit edilmişti. Oluşturulan listede Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz dahil 21 önemli isim yer alırken, Türkiye 11 çalışma bölgesine ayrılarak görevlendirmeler yapıldı.

12 İLDEN SORUMLU

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'a Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Karadeniz Bölgesi'nde 12 ilde görev verildi. Milletvekili Yılmaz, Amasya, Artvin, Bayburt, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Kastamonu, Ordu, Rize, Sinop, Tokat ve Trabzon illerindeki yerel yönetim çalışmalarını yürütecek.

ŞEHİRLERİN NABZI TUTULACAK

Bölge sorumluları genel merkezin belirlediği çalışma programı kapsamında şehirlerde halkı dinleyecek, en iyi aday adaylarını belirleyecek. Sorunlar, halkın beklentileri, eksiklikler, nelerin yapılabileceği, mevcut belediyelerin durumu gibi birçok konuda çalışma yürütecek. Bölge başkanları sorumlu oldukları bölgelerdeki çalışmalarını genel merkeze bir rapor halinde sunacak.  Yerel Yönetimler Başkanlığı, bölge raporlarını birleştirerek Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak. Samsun'dan ise Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar sorumlu olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOHM’dan şampiyonluğa
TOHM’dan şampiyonluğa
Çarşambaspor’dan kaleye takviye
Çarşambaspor’dan kaleye takviye