Minikler ’Sihirli Dünya’ya yelken açti
Reklam
  • Reklam

Minikler 'Sihirli Dünya'ya yelken açti

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 2017-2018 sanat sezonu içerisinde sahneye koyduğu ‘Sihirli Dünya’ müzikali 12 Şubat 2019 tarihde Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek

09 Şubat 2019 - 14:26 - Güncelleme: 12 Şubat 2019 - 12:23

Minikler için eğitim etkinliği özelliği taşıyan eserin metin yazarı Haldun Özörten. Bir çocuğun rüyaya dalması ile başlayan eser, miniklere klasik müzik sanatını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dünyadaki sihrin aslında müziğin içinde olduğunu vurgulayan eserde, opera sanatçıları tarafından sevilen aryalar Türkçe seslendirirken, bale sanatçıları bale sanatını dans eşliğinde tanıtıyor. Orkestra sanatçıları da eserde sahne üstüne çıkarak enstrümanlarını miniklere tanıtıyorlar. 80 dakika süren eserin sonunda minikler eğlenerek opera, bale ve klasik müzik sanatları ile tanışarak salondan ayrılıyor. Müzik düzenlemeleri Ahmet Kahyaoğlu’na, kostüm ve dekor tasarımı Kaan Güreşçi’ye, dekor ve kostüm realizesi Hakkı Kandır’a, koreografisi Hülya Şeren Nüfusçu’ya, ışık tasarımı da Oğuz Murat Yılmaz’a ait.

2018-2019 sanat sezonunda son kez sahnelenecek olan çocuk müzikali 12 Şubat 2019 Salı günü saat 13:00’de miniklerle buluşacak.

Kaynak: Hediye Berrak GÜNGÖR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dağlı’dan 20 Ocak mesajı
Dağlı’dan 20 Ocak mesajı
Terme’de kar mesaisi sürüyor
Terme’de kar mesaisi sürüyor