Mülteciler kendi halkını böyle dolandırıyor
Reklam
  • Reklam

Mülteciler kendi halkını böyle dolandırıyor

Samsun'da sözde sigortacı şirketi olduğunu iddia ederek mültecileri tuzağa çeken kimliği belirsiz kişiler, "Babanı sigortalı yapalım" diyerek, genç bir kadını daha tuzağına çekti

17 Haziran 2020 - 12:29

Samsun'da bir işletmede çalışan Afgan uyruklu 23 yaşındaki Leyla A., babasının sigortalı olması için, söz konusu şahıslar ile irtibata geçti. Sözde sigorta şirketi oldukların savunan firma, iddiaya göre genç kadına bir miktar para yatırması karşılığında babasını sigortalı yapacaklarını söyledi. Bunun üzerine genç kadın, kendisine gönderilen hesap numarasına bir miktar para yatırdı. Ancak kadının iddiasına göre, şahıslar geri dönüş yaparak, Leyla A.'ya babasının sigortalı olamayacağını açıkladı. Açıklama üzerine Leyla A., yatırdığı parasını geri istedi. 

KİM BİLİR KİMLERİN CANINI YAKTILAR

Telefondaki yabancı uyruklu şahıslar da paranın geri iade edileceğini belirterek, telefonu kapattı. Genç kadın yaptığı açıklamada, paranın bir miktarını kendisine iade ettiklerini belirterek, kalan kısmını günler geçmesine rağmen geri yatırmadıklarını söyledi. Bunun üzerine şahısları sürekli arayan Leyla A.'nın yüzüne telefonlar kapandı. Genç kadın mağdur olduğunu belirterek, söz konusu şahıslara kimsenin aldanmamasını istedi. Çalıştığı işletme sahibi de şahısları sürekli aradığını ve personelinin hakkını savunduğunu belirterek, "Bu kişiler dolandırıcı. Kendi milletini bu şekilde dolandırıyorlar. Kim bilir kimlerin canını yaktılar. Bu şekilde günde 10 kişiyi dolandırsalar servet sahibi olurlar" dedi. 

Kaynak: SAMSUN HABER AJANSI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU