ODA FİYATLARI BİN TL

ODA FİYATLARI BİN TL

19 Mayıs 1919'un 100. yılı kutlamaları nedeniyle Samsun'da otel, motel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Samsun'da 18 ve 19 Mayıs'ta yakla_ık 10 bin ki_inin konaklaması bekleniyor. Yo_un talep nedeniyle otellerdeki oda fiyatları günlü_ü bin TL'ye kadar çıktı

17 Mayıs 2019 - 09:56 - Güncelleme: 18 Mayıs 2019 - 15:49

19 Mayıs 1919'un 100. yılı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de Samsun’a geleceği kesinleşirken, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda grubun Samsun'a gelecek olması nedeniyle, otel, motel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Yoğun talebin yaşandığı otellerde oda fiyatları günlüğü bin liraya kadar çıktı. İki günlük yoğunluk Samsun'da esnafın da yüzünü güldürecek.

OTELLERDE DOLULUK YÜZDE 100

Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 100. yılında Samsun'da olmak isteyenlerin daha bir yıl öncesinden yerlerini tuttuklarını belirterek, şu anda otel, motel ve pansiyonlardaki doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını belirtti.

BİR YIL ÖNCEDEN REZERVASYONLAR YAPILDI

Otellerde konaklama için en fazla talebin 18 Mayıs için yapıldığın ifade eden Toktaş, "Zaten konuklarımızın tamamına yakını yerlerini bir yıl önceden ayırtmışlardı. Konaklama sorununu son dakikaya bırakan konuklarımız için şu anda sıkıntı yaşanıyor. Otellerde şu anda yer kalmadı. Yer bulmakta zorlanan çok müşteri var. Ayın 18-19'unda yer bulmak mümkün değil" dedi.

ŞEHİRDEN 10 BİN KİŞİ GELECEK

19 Mayıs nedeniyle Samsun'da bakanlık belgeli tesislerde 4 bin konuğun ağırlanacağının kesinleştiğini, ancak bu sayının diğer tesisler ve misafirhanelerle birlikte 10 bine çıkmasını beklediklerini ifade eden Murat Toktaş, "Şu ana kadar şehirde hiç bu kadar misafir ağırlanmamıştı. Siyasilerin yanı sıra vatandaşlardan gelen talepler de oldukça fazla. Gelenler genelde grup halinde geliyorlar. Bu grupların büyük bir kısmı da sivil toplum örgütlerinin üyeleri. Samsun 18 ve 19 Mayıs'ta şimdiye kadar görülmemiş bir hareketlilik yaşayacak" dedi.

ESNAF TAM BİR BAYRAM YAPACAK

Tüm otel işletmecilerinin bu durumdan memnuniyet duyduğunu belirten Toktaş, “Gelecek misafirlerimizin rahat etmesi için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Gerek yemek menülerimiz ve gerekse otel hizmetleri anlamında eksik olmaması için tüm gayretimizi gösterdik. Samsun'daki bütün otellerimiz dolu ve çok mutluyuz. 18 Mayıs ve 19 Mayıs'ta esnaflarımız da adeta bayram havası yaşayacak. Samsun'da büyük bir hareketlilik olacak. Bu hareketlilik esnafımıza da halkımıza da yarayacak" diye konuştu. 

ODA FİYATLARI ÜÇE KATLADI

Bu arada 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında şehir dışından gelecek olanlardan gelen yoğun talep otel fiyatlarının da astronomik düzeyde artmasına neden oldu. Otel fiyatlarının günlüğü bin liraya kadar yükseldiği belirtiliyor. Normal günlerde 150-200 TL olan oda fiyatları 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde 3 katına kadar yükselmiş durumda.

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Irmakta kaybolan kişi 19 gündür bulunamadı
Irmakta kaybolan kişi 19 gündür bulunamadı
Kayıpsız geçmesini bildik
Kayıpsız geçmesini bildik