Öğretmen ve imamlara korona görevi
Reklam
  • Reklam

Öğretmen ve imamlara korona görevi

Samsun'da korona virüsünün hızlı yayılmasını önlemek amacıyla tespit çalışmaları için, kronik hastalığı bulunmayan, başta öğretmenler ve imamlar olmak üzere, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından personel görevlendirilecek

04 Nisan 2020 - 08:59

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın başkanlığında önceki gün toplanan Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kentte korona virüsüne karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüştü. Samsun Valiliği toplantıda alınan kararlarla ilgili açıklama yaptı.

PTT ŞUBELERİNE DÜZENLEME
Yapılan açıklamada; "Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde 81 il ve 923 ilçemizde PTT aracılığıyla hane başı bin lira ödemeleri 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren başlamıştır. Vatandaşlarımızın aynı anda PTT şubelerine gitmesi nedeniyle yoğunluk olduğu gözlemlenmiş, sosyal mesafe sınırının oldukça yakın hale geldiği saptanmıştır. Bu durum korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında vatandaşlarımız açısından ciddi risk oluşturmaktadır. Bu nedenle, yapılacak ödemelerin vatandaşlarımıza 3 Nisan 2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren İlçe Kaymakamlarımızın koordinasyonunda belirlenecek kişilerle kendi ikametlerinde yapılmasına" ve dağıtımda görev alacak personelin İlçe Kaymakamları tarafından seçilmesine ve bu personelin mutemet olarak görevlendirilmesine karar verildiği kaydedildi.

BAŞTA ÖĞRETMEN VE İMAMLAR
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan bir diğer karar ise "Yeni tip korona virüsü salgını nedeniyle kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı etkileyecek şekilde kesintiye uğramaması, olan salgının yayılımının önlenmesi ve en az seviyeye indirilmesi amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. Maddeleri ile İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince tedbirlerin istenilen hedefe ulaşması, Ülke olarak içinden geçtiğimiz sürecin önemi, vatandaşlarımıza sunulan hizmetin devamlılığı, enfeksiyonun hızlı ve etkin kontrolü için; İl/İlçe Sağlık Müdürlüklerince yürütülen filyasyon ve saha çalışmalarında ilgili görevin ifasına engel herhangi bir kronik hastalığı bulunmayan, başta öğretmenler ve imamlar olmak üzere, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından Valilik oluru ile personel görevlendirilmesine" diyerek, aktarıldı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gözler Yasin’de
Gözler Yasin’de
Mathias resmen Samsunspor’da
Mathias resmen Samsunspor’da