ÖĞRETMENLER GÜNÜ TED KOLEJİ’NDE DOLU DOLU KUTLANDI
Reklam
  • Reklam

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TED KOLEJİ’NDE DOLU DOLU KUTLANDI

Samsun TED Koleji ailesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ara tatilden dönüşün ilk gününde heyecanla ve dolu dolu kutladı

27 Kasım 2019 - 10:55

Samsun TED Koleji’nde kutlama etkinlikleri, sabahın ilk ders saatinde okul idarecilerinin sınıflara girerek öğretmenlere çiçek takdim etmeleri ile başladı. Öğrenciler de öğretmenleri için kendi emekleriyle hazırladıkları hediyelerle bu özel günü kutladı. TED’li öğrenciler, güzel sözleri ve çiçekleriyle öğretmenlerine bu özel günü en anlamlı şekilde yaşattılar.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KOKTEYLİ

Okul bitiminde TED Samsun Koleji ailesi, okul yönetimi ve TED Samsun Koleji Okul Aile Birliği tarafından fuaye alanında organize edilen kokteylde bir araya geldi. Öğretmenler, müzik eşliğinde sohbet etti ve sonrasında gerçekleştirilen pasta kesiminin ardından çok amaçlı salondaki törene geçtiler.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ

Tüm öğretmenlerin ve tüm çalışanların bir araya geldiği törende İlkokul/Ortaokul Müdürü Mustafa Erman’ın ‘TED Öğretmenlerinin Vizyonu ve Misyonu’ konulu konuşmaları ilgiyle dinlendi. Mustafa Erman, insan gibi üstün bir değeri eğitmek ve onun ışıldamasını sağlamak için canla başla emek veren öğretmen ve hizmetli kadrosuna teşekkür etti. Erman, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, akıl ve bilim ışığında öğrenciler yetiştirmeye devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca Mustafa Erman, hem kendi olanakları ile TED’i tercih eden öğrencileri hem de hiçbir okulda benzeri bulunmayan bursluluk sistemi ile maddi imkansızlıkları olan öğrencileri bulup ellerinden tuttuklarını ifade ederek, TED Kültürü içinde onları topluma faydalı bireyler olarak eğitmeye devam edeceklerini söyledi. Erman, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirmek vazifemizdir” dedi.

PLAKET VE HEDİYE TAKDİM EDİLDİ

TED Samsun Koleji ailesine 2019/2020 eğitim-öğretim yılında katılan öğretmenlere rozetlerinin takılması ardından bir TED geleneği olan ve 10’uncu çalışma yılını dolduran tüm okul çalışanlarına okul idaresi tarafından plaketleri takdim edildi. TED Samsun Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Sevilay Gümüş’ün konuşmaları ve okul aile birliği üyelerinin öğretmenler için hazırladıkları hediyeleri takdim etmeleri ardından kutlama töreni sona erdi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapım 24 saat açık
Kapım 24 saat açık
En yaşlı üçüncü takım
En yaşlı üçüncü takım