Okullar açıldı 
Reklam
  • Reklam

Okullar açıldı 

Pandemi süreci nedeniyle bir süredir kapalı olan okullar dün itibariyle yeniden kapılarını açtı. Yüz yüze eğitime başlanan Samsun’da, binlerce veli pandemi nedeniyle çocuğunu okula göndermedi

03 Mart 2021 - 10:18

 

Vaka sayısı en yüksek riskli iller arasında yer alan Samsun'da dün yüz yüze eğitim-öğretime kısmen geçiş yapıldı. İlkokullar, 8. ve 12. sınıflar için ilk ders zili sabah saat 09.00’da çaldı. Sabahın erken saatlerinde çocuklarıyla birlikte okul kapısına gelen veliler de en az öğrenciler kadar heyecanlıydı. Okullara girişler pandemi nedeniyle, kurallara uygun olarak gerçekleştirildi. 

TEK TEK ALINDILAR
Öğrenciler okullara tek tek alınarak dışarıda sıra olmadı. Okul içerisine girmek isteyen veliler ise kapıda bekleyen güvenlik görevlileri tarafından içeriye alınmadı. Velilere pandemi kurallarına uyulması yönünde uyarı yapılarak okul dışına çıkmaları istendi. Ayrıca kapı önlerinde beklemeleri de yasaklandı. Çocuklarını okul kapısından içeri sokan veliler, daha sonra evlerinin yolunu tuttu. 

MUTANT VİRÜS KORKUTTU

Öte yandan dün okulların açılması bazı veliler tarafından önemsenmedi. Karadeniz Bölgesi ve özellikle Samsun'da artan korona virüsü vakaları ve mutasyonlu virüs korkusu nedeniyle, binlerce veli çocuğunu okula göndermedi. Okula gelmeyen öğrencilerin sayısının, okula giden öğrenci sayısından oldukça fazla olduğu öğrenildi. 

‘KORKUYORUZ AMA NE YAPALIM?’

Çocuklarını okula getiren veliler, "Samsun'da vaka sayısı çok yüksek. Mutasyonlu virüste bizi korkutuyor. Ancak tüm bunlara rağmen okullar açıldı. Biz de getirme kararı aldık. Çocuklarımız da evde durmaktan sıkıldı. Korkuyoruz ama ne yapalım? Mecbur kaldık ve gönderiyoruz. Biraz göndermeye devam edeceğiz ancak durum daha da kötüleşirse göndermeyiz" dediler.

Kaynak: Samsun Haber Ajansı (SHA) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
25 kaçak göçmen yakalandı
25 kaçak göçmen yakalandı
Evlilik öncesi uyarı
Evlilik öncesi uyarı