OMÜ 45 yaşında
Reklam
  • Reklam

OMÜ 45 yaşında

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 45. yaşına girdi. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, "OMÜ’nün öğrencileri, çalışanları, mezunları ve emeklilerinin mensubu olmaktan gurur duydukları bir ailenin parçası olduklarının inancındayız" dedi

01 Nisan 2020 - 19:19

Samsun'un bilim ve eğitim yuvası olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 45. yıldönümü kutluyor. OMÜ'nün kurulduğu günden bu yana “ilk adım”ın tarihini adında taşımanın verdiği gurur ve sorumluluktan hareketle, bilim ve eğitimde hep bir adım daha ileri gitme bilinci içerisinde yoluna devam ettiğini kaydeden Prof. Dr. Rektör Bilgiç, gururlu olduklarını söyledi. 


BİRBİRİMİZİ DESTEKLİYORUZ

Rektör Bilgiç, "Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak içinde bulunduğumuz dönemde çalışmalarımızın ve gayretlerimizin odaklandığı yönelimler; girişimcilik ve proje kültürünün yaygınlaştırılması, araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yoğunlaştırılması, patent geliştirme, kalite yönetim sistemi, akreditasyon çalışmaları,  uluslararasılaşma, üniversite-şehir-sanayi iş birliği, huzurlu bir çalışma ortamı, katılımcı ve insanı önceleyen yönetim anlayışı, engelsiz üniversite ve sıfır atık çalışmaları gibi alanlarda ilerledi. Bu süreçte tüm çalışanlarımızın emek yoğun çalışması ve paydaşlarımızın katkıları âdeta imbikten süzülerek birbirini destekleyen ve tamamlayan bir üniversite iklimi oluşturdu ve bu sinerjinin ve iradenin verdiği güçle 45. yılımıza önemli aşamalar kaydederek girdik. Çeşitli alanlardaki bu kazanımlarımız, kalite anlayışının bir gereği olarak somut çıktılarla ve ilgili kurumların değerlendirmeleriyle de tescil edilmiş oldu" diye konuştu. 

 

45 YILLIK BİR AİLEYİZ

Bilgiç açıklamalarına şöyle devam etti: "OMÜ’nün öğrencileri, çalışanları, mezunları ve emeklilerinin mensubu olmaktan gurur duydukları bir ailenin parçası olduklarının ve bu hissiyatı taşıdıklarının inancı içindeyiz. Öğrencisinden mezununa, çalışanından emeklisine, memurundan işçisine ve hocasına kadar OMÜ’lüler, 45. yıl boyunca bir aile olabilmenin dinamiklerini, emekleri ve birikimleriyle hep birlikte inşa ettiler. Hep birlikte inşa etmeye ve başarmaya devam edeceğiz İnşallah. Bu duygu ve düşüncelerle; 45. yılımızı canıgönülden kutluyor; Ondokuz Mayıs Üniversitesinin çok değerli kurucuları ile 45 yıllık mazimizde OMÜ ailesine katkı veren, emekleriyle Üniversitemizi bulunduğu noktaya taşıyan her bir mensubumuza, öğrencilerimize ve mezunlarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Son olarak Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği bu dönemde milletimize ve insanlığa bir kez daha şifa diliyor ve sağlıcakla kalın diyorum."

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dağlı’dan 20 Ocak mesajı
Dağlı’dan 20 Ocak mesajı
Terme’de kar mesaisi sürüyor
Terme’de kar mesaisi sürüyor