OMÜ’de ek ödeme krizi sürüyor
Reklam
  • Reklam

OMÜ’de ek ödeme krizi sürüyor

Samsun Tabip Odası’nın Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ek ödeme adaletsizliği olduğu yönündeki açıklamasına üniversite yönetiminden yanıt geldi. Açıklamada, iddialar yalanlandı

06 Mayıs 2020 - 18:26

“Ne yazık ki pandemi sürecinde de bu eşitsizliğin devam ettiğini üzülerek gözlemlemekteyiz. Bizzat pandemi sürecinde başhekimlik tarafından görevlendirilen asistan hekimlerden YÖK kadrosunda olanların döner sermaye ödemeleri 3 bin TL civarında iken aynı yerde aynı işi yapan Sağlık Bakanlığı kadrosunda olan asistan hekimler için yapılan ödeme 160 TL'de kalmaktadır” diyerek, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde korona virüsüyle mücadelede yer alan asistan hekimler arasında döner sermaye ödemelerinde ayrım yapıldığını söyleyen Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan’a OMÜ yönetiminden yanıt geldi.

 

‘KADRO AYRIMI YAPILMAMIŞTIR’

OMÜ’den yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Hastanesinde pandemi öncesi ve pandemi döneminde araştırma görevlilerine yapılan döner sermaye ek ödemelerinde araştırma görevlilerinin tabi oldukları kadro ayrımı yapılmamıştır. Aynı risk grubunda çalışmaları şartıyla denge tazminatı ve döner sermaye ek ödemesi şeklinde iki kısım halinde yapılan ödemelerin toplamı dikkate alındığında asistanlarımız açısından herhangi bir farklılıktan bahsetmek mümkün değildir. Pandemi dönemindeki çalışanlarımız bulaşıcı hastalık ile temas riskine göre beş ayrı sınıfa ayrılmış ve ek ödemeler risk grubuna göre gerçekleştirilmiştir. En yüksek risk grubunda çalışanlara yasal olarak belirlenen tavan oranında ek ödeme yapılmıştır. Gelinen noktada Üniversite Hastaneleri arasında bu düzeyde ödeme yapabilen tek hastane olduğumuz bilinmekte iken Tabip Odası Başkanının hangi amaçla böyle bir açıklama yapmış olduğu tarafımızdan anlaşılamamıştır” denildi.

 

HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’