‘Onun çizdiği yolda sahalara adım attık’
Reklam

‘Onun çizdiği yolda sahalara adım attık’

Yılport Samsunspor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi için 19 Mayıs 1919’da Samsun’da çıkmasını 100. Yılını kutladığı açıklamasında, “1965 yılında Atatürk’ün ilk adımı attığı topraklarda, rengini bayrağımızdan alan, armasında Atamızın siluetini taşıyan kulübümüz, onun çizdiği yol doğrultusunda yeşil sahalara adım atmıştı” ifadelerine yer verdi

20 Mayıs 2019 - 11:56

‘YEDİ DÜCELE GÖSTERDİ’

Yılport Samsunspor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi için 19 Mayıs 1919’da Samsun’da çıkmasının 100. Yıl dönümünü yaptığı yazılı açıklama ile kutladı. Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “100 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tam bağımsızlık ateşinin kıvılcımını çakmak için Samsun’a ayak basmıştı. O kıvılcımlar Samsun’dan Anadolu’nun her yerine kor bir alev halinde yayılmış ve Türk milleti bir olduğunda neler başaracağını yedi düvele göstermişti. Daha sonraları Ulu Önder Atatürk kurtuluşun ilk adımının atıldığı günü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak adlandırmıştı.”

‘MİNNETLE ANIYORUZ’
“1965 yılında Atatürk’ün ilk adımı attığı topraklarda, rengini bayrağımızdan alan, armasında Atamızın siluetini taşıyan kulübümüz, onun çizdiği yol doğrultusunda yeşil sahalara adım atmıştı. Kurulduğu günden itibaren Atatürk’ün gençlere verdiği değer ile zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcular yetiştirme mücadelesini veren Samsunspor Kulübü olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVECİ'DEN EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR BELGESİ
DEVECİ'DEN EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR BELGESİ
Samsun basınının acı günü
Samsun basınının acı günü