ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ

ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ

Sektörün kalbinin atacağı 5'inci Samsun Tarım Fuarı'nın 'Onur Konuğu' olan Vezirköprü İlçesi, başta 'kenevir' olmak üzere bütün tarımsal ve yöresel ürünleriyle görücüye çıkacak

13 Eylül 2019 - 11:08

Samsun Tarım Fuarı, 5'inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 25-29 Eylül tarihleri arasında sektörün temsilcilerini bir araya getirecek Tarım Fuarı'nın bu yıl ki Onur Konuğu, Vezirköprü İlçesi oldu. Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Başta kenevir olmak üzere bütün tarımsal ve yöresel ürünlerimizle fuardaki yerimizi alacağız” dedi.

 

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, 25-29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 5'inci Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Traktörden biçerdövere tüm tarımsal mekanizasyon ve en son teknolojilerin sergilenmesi beklenen fuarın 'Onur Konuğu' olmalarını değerlendiren İbrahim Sadık Edis, "Hiç kuşku yok ki mutluyuz, sevinçliyiz. Bu nedenle, bu onura layık olmak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlçemizi ve bölgemizi en güzel şekilde fuarda temsil edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

 

KENEVİRDE İSİM HAKKI VE İSTİHDAM 

Vezirköprü'nün sön dönemlerde 'Kenevir' bitkisi ile anıldığını hatırlatan Başkan Edis, "Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önemle üzerinde durduğu kenevir üretimi için tüm gözler ilçemize çevrilmiş durumda. Vezirköprü'de kenevir tohumu üretimine çiftçimizin ilgisi bu sezon çok daha büyük oldu. Narlı ve Köprü adları altında kenevir tohumu üretimi tescil hakkını almak üzere başlattığımız çalışmalar tamamlanmak üzere. Önümüzdeki yıldan itibaren kenevir üretiminin yatırıma dönüşmesi için çok önemli adımlar atacağız. Yerinde üretim ve yerinde imalat ile Vezirköprü'de istihdama büyük katkı sağlayacağız" dedi.

 

KİLİM, DOKUMA BEZİ VE SEMAVER!

Bu yılki fuarda, ilçenin tüm tarımsal ürünlerinin yanı sıra kültürel ve yöresel ürünlerinin de tanıtımını yapacaklarını söyleyen İbrahim Sadık Edis, "Coğrafi işaretini aldığımız Tahtaköprü Kilimi, Susuz Dokuma Bezi ve Vezirköprü Semaveri, artık ilçemizle özdeşleşmiş ürünler. Her sergilendikleri yerde büyük ilgi gören bu ürünlerimizi Tarım Fuarı'nda da bir kez daha tanıtma imkanı bulacağız. Tescilli, belgeli ürünlerimizi artık önce Samsun ve bölgesine, ardından tüm ülkeye, ardından dünyaya pazarlamayı düşünüyoruz. Bununla ilgili başlattığımız alt yapı çalışmalarımız var ve bu çalışmalar devam ediyor. Böylece hem ekonomiye katkı sağlayacak, hem istihdamı artıracak hem de bu ürünlerimizi gelecek nesillere miras olarak bırakabileceğiz" diye konuştu.

 

SAMSUNLULARA ÇAĞRI: FUARA BEKLİYORUZ

Samsunlulara seslenen Başkan İbrahim Sadık Edis, "Tarım Fuarı'nda Onur Konuğu olmanın mutluluğu, heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Çiftçilerimiz, üreticilerimiz, tarım mühendisleri ve danışmanlarımız, tarımsal firma sahipleri, kısacası sektörün tüm temsilcileri bu fuarda buluşacak. Değerli Samsunlu hemşehrilerimizi bu güzel ve anlamlı fuara, özellikle de Vezirköprü Standı'na bekliyoruz. Vatandaşlarımızın ziyaretleri ve desteği başta tarımsal alanda olmak üzere, yapacağımız tüm yatırım ve çalışmalarda bizlere büyük moral ve güç verecektir" dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GELECEĞİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ LONDRA’DA DÜNYAYA TANITILDI
GELECEĞİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ LONDRA’DA DÜNYAYA TANITILDI
Domuz gribine karşı 16 bitki karışımı
Domuz gribine karşı 16 bitki karışımı