Reklam
Reklam
  • Reklam

Örnek proje

Atakum Şehir Platformu üyeleri, bayramlık kıyafet ve ayakkabılarını ulaştırdıkları çocuklara, "Bu hediye sana, paketin üzerinde adı yazan şehidimizin armağanıdır" diyerek teslim ediyor

03 Mayıs 2021 - 12:02

 

Samsun'un Atakum İlçesinde faaliyet gösteren ve kültürel çalışmalarının yanı sıra sosyal projeleriyle dikkat çeken Atakum Şehir Platformu, ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirdikleri erzak dağıtımlarının ardından, örnek bir projeye daha başladı. Atakum İlçesinde geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı için 1555 çocuğa bayramlık kıyafet ve ayakkabı ulaştıran Atakum Şehir Platformu üyeleri, bu bayramda da aynı rakama ulaşmak için çalışıyor, ancak bu kez duygulandıran bir sistemle hareket ediyor. Platform üyeleri, çocuklara hediye paketlerini, her birinin üzerinde bir Samsun şehidinin adının yazdığı çantalarla ulaştırıyor.

HEDEF 1555 ÇOCUK

Samsunlu şehitlerin unutulmaması ve yeni nesillerin de kahramanlarını tanıması için, bu yıl bayramlık kıyafet ve ayakkabı kampanyasının formatını değiştirdiklerini söyleyen Atakum Şehir Platformu Başkanı Erkut Erbil, "Pandemi başladığı günden bu yana farklı çalışmalarla 10 bin aileye ulaştık. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz bayramlık kıyafet ve ayakkabı kampanyasında 1555 çocuğa ulaşmıştık. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz kampanya kapsamında hazırlanan paketlerimizin her birinin üzerine, bir Samsunlu şehidimizin adını yazdık. Kapılarına gittiğimiz çocuklarımıza, kıyafetlerini teslim ediyor ve bu hediyeyi onlara paketlerinin üstünde yazan şehidimizin gönderdiğini söylüyoruz. Üçer kişiden oluşan beş kişilik ekibimizle, ilk bir kaç günde 300 çocuğumuza ulaştık. Hedefimiz bu rakamı yine 1555'e ulaştırmak" dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayram namazı sonrası cinayet
Bayram namazı sonrası cinayet
Fanatik kuş
Fanatik kuş