Reklam
  • Reklam
Özel eğitimciler Radyo Gerçek’te 
Reklam

Özel eğitimciler Radyo Gerçek'te 

Kazım Özdemir İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri Radyo Gerçek'te, ‘Benimle Sıranı Paylaşır Mısın?’ projesini anlattı

16 Nisan 2018 - 11:08

Kazım Özdemir İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri Radyo Gerçek'te, ‘Benimle Sıranı Paylaşır Mısın?’ projesini anlattı

Samsun Kazım Özdemir İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri Zeynep Selin Öztürk ve İlke Öztürk öncülüğünde hayata geçirilen "Benimle Sıranı Paylaşır Mısın?" projesi, Samsun'un en iyi radyosu Radyo Gerçek'te Gülsüm Atik'in sunduğu Gerçek Gündem'de konuşuldu. Engelli öğrencilerin ve ailelerinin yaşamış oldukları sorunlar başta olmak üzere projenin engelli öğrencilere sunduğu katkıları anlatan özel eğitim öğretmenleri Zeynep Selin Öztürk ve İlke Öztürk, projenin başlangıcı sonrası yaşadıkları deneyimleri de dinleyicilerle paylaştı. 

İLKOKUL SIRALARINDA BAŞLIYOR 

Engelli bireylerin toplumun her alanında diğer bireyler gibi yer alması için çaba sarf ettiklerini, engelli bireylere karşı önyargıyı kırmak adına çalışmalar yaptıklarını belirten özel eğitim öğretmenleri, "Maalesef toplumumuzda engelli bireylere karşı bir önyargımız var. Hele ki bu engel zihinsel ise, bakış açısı daha da farklı oluyor. Bizim amacımız, engelli çocuklarımızın tıpkı diğer çocuklarımız gibi toplumsal hayatta yer almalarını sağlamak, onların arasında bir fark olmadığını, diğer öğrencilerin de onları saygıyla, sevgiyle karşılamaları gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bunun da ilkokul sıralarından başlayan ve tüm topluma yayılan bir süreç olduğunu düşünüyoruz" dediler.

TIP FAKÜLTESİ’NDEN GÜZEL SANATLARA 

Proje kapsamında okullarındaki diğer sınıfları gezerek, buradaki öğrencilerle kaynaştıklarını belirten özel eğitim öğretmenleri, ayrıca sivil toplum kuruluşlarını, eğitim veren kurumları, okulları, sosyal tesisleri de çocuklarla birlikte keşfettiklerini ifade ederek, "İlk önce kendi okulumuzdaki diğer sınıflarla başlayan gezilerimiz, zamanla daha güzel ve öğrencilerimizi sosyalleştiren bir duruma döndü. Örneğin geçtiğimiz günlerde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp öğrencileri il buluştuk. Öğrencilerimize doktor önlüğü giydirdik, ellerine stetoskop alınca onların yaşadığı mutluluğu tarif edemeyiz. Aynı şekilde Güzel Sanatlar Fakültesi'ne gittik, Atlı Spor Tesisleri'ne gittik. Bu geziler, öğrencilerimizde çok olumlu değişimler yarattı. Ailelerimize moral oldu" diye konuştular. 

MİLLİ EĞİTİM VE BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

Proje kapsamında başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kazım Özdemir İlkokulu yöneticileri olmak üzere, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden de destek gördüklerini belirten öğretmenler, "Bizleri her daim destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin hayatlarında unutamayacakları anları yaşamalarına vesile olan ve ailelerine de moral sağlayan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Projemiz kapsamında çalışmalarımız hızla sürecek ve engelli öğrencilerimiz diğer öğrencilerimizle sıralarını paylaşacaklar. Bu vesileyle bizimle mikrofonunuzu paylaştığınız, projemizi geniş kitlelere duyurmamızda yardımcı olduğunuz için Radyo Gerçek ailesine ve şahsınıza çok teşekkür ediyoruz" dediler. 

KERMESE DAVET ETTİLER 

Yaklaşık bir saat süren programın ardından Yayıncı Gülsüm Atik'e teşekkür ederek çiçek veren Zeynep Selin Öztürk ve İlke Öztürk, Mayıs ayında proje kapsamında gerçekleştirilecek olan kermese davet ettiler.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Bir kişiyi bıçakla yaralayan gence tutuklama
Bir kişiyi bıçakla yaralayan gence tutuklama
Dere içerisinde ölü bulundu
Dere içerisinde ölü bulundu