PATLAK: TÜYAP SAMSUN 5. TARIM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Reklam
  • Reklam

PATLAK: TÜYAP SAMSUN 5. TARIM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜYAP tarafından düzenlenen ‘Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’ 5 günde 53 bin 733 kişiye ev sahipliği yaptı

30 Eylül 2019 - 14:41

 

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ovaları, yaylaları ve bereketli toprakları ile tarım sektörünün önemli ihracat kapılarından biri olan Samsun, yurt içinden ve yurt dışından binlerce ziyaretçi ağırladı. 10 bin metrekare kapalı 40 bin metrekaresi açık olmak üzere toplamda 50 bin metrekarelik alanda 83 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açan fuar, 5 günde 53 bin 733 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

 

İŞ BAĞLANTILARI KURULDU

Artvin'den Sinop'a, Yozgat'tan İzmir’e kadar özellikle Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi olmak üzere 30'un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdu. Fuar süresince önemli satın almalar gerçekleştirildi. Fuar sektör temsilcileri başta olmak üzere ziyaret eden çiftçilerden katılımcı firmalara birçok kesimin memnuniyetini kazandı.

 

BÖLGENİN İHRACATI CANLANACAK

Samsun 5. Tarım Fuarı, 10 ülkeden yaklaşık 70 aşkın alım heyeti ağırladı. Fuar yoğun ikili iş görüşmeleri ile ihracata yön verecek iş bağlantıları sağladı. Cezayir, Irak, Lübnan, Sudan, Umman, Gürcistan, Romanya ve İtalya’dan fuara gelen ziyaretçiler; enerji dönüşüm sistemleri, danışmanlık hizmetleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, hayvancılık makine ve ekipmanları, traktör, zirai ilaçlar, seracılık, tohum-fide, sulama sistemleri, hırdavat firmaları ile önemli görüşmeler ve satın almalar geçekleştirildi.

 

FUARIN ONUR KONUĞU: VEZİRKÖPRÜ

25–29 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda, Vezirköprü ilçesi bu yıl fuarın Onur Konuğu oldu. Fuarda Vezirköprü tarımsal ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra Vezirköprü’ye özgü ikramlar da ziyaretçilere tattırıldı. Fuarda ayrıca Vezirköprü Tarım Paneli de gerçekleştirilerek Samsun'da kenevir yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler ziyaretçilere sunuldu.

 

ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ

Fuarda tarım sektörüne ilişkin konferansların da yer aldığı, alanında uzman akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcileri bölge için önem arz eden konularda seminerler verdi. ‘Samsun’da Kenevir Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Önerileri’, ‘Arıların ilginç Yaşamı’, ‘Süt Hijyeni ve Peynir’, ‘Ziraat Odaları İşlev ve Faaliyet Alanları’, ‘Fındıkta Bitki Besleme ve Zararlı Mücadelesi’ gibi konularda konferanslar verildi. Ziyaretçilerin memnun bir şekilde ayrıldığı fuar, gelecek yıl 9-13 Eylül 2020 tarihlerinde de konuklarını ağırlayacak.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı