Pilot ilçe Ladik 
Reklam
  • Reklam

Pilot ilçe Ladik 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Emine Erdoğan himayesinde yürüttüğü Sıfır Atık Projesi'nde pilot ilçe seçilen Samsun'un Ladik ilçesinde projeyle ilgili tanıtım çalışmaları başladı.

21 Kasım 2019 - 11:28

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Emine Erdoğan himayesinde yürüttüğü Sıfır Atık Projesi'nde pilot ilçe seçilen Samsun'un Ladik ilçesinde projeyle ilgili tanıtım çalışmaları başladı. Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Ardalı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Figen Akın ile ilgili kurumların yetkilileri ile ilçedeki tesisleri gezdi.

Özel yaptığı açıklamada, pilot ilçe seçilen Ladik'te atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz, yaşanabilir bir çevre bırakmak adına "Sıfır Atık Projesi'ni hayata geçirmek noktasında çalışmalara başladıklarını söyledi. Ziyaretlerde, proje tanıtımı ve değerlendirmesi yaptıklarını anlatan Özel, Sıfır Atık Projesi'nin Ladik'te uygulama öncesi tanıtılması ve yaygınlaşması için bir yol haritası çizdiklerini belirtti. "Sıfır Atık Projesi'nin detaylarını, çevreye ve ekonomiye katkılarını tüm kurumlarımızla ve halkımızla paylaşacağız" diyen Özel, şunları kaydetti: "Bu proje, geleceğin Türkiye'si için gerçekten çok önemli. Pilot ilçe olarak bizler de üzerimize düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmek istiyoruz. Sıfır Atık'ı bir vatani görev olarak düşünebiliriz." AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ailece korona virüsü yendiler!
Ailece korona virüsü yendiler!
Sıcak havalarda su tüketimine dikkat
Sıcak havalarda su tüketimine dikkat