POLİKLİNİKLER BAŞLIYOR
Reklam
  • Reklam

POLİKLİNİKLER BAŞLIYOR

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, kent genelindeki tüm kamu hastanelerinde poliklinik hizmetlerinin haziran ve temmuz aylarında kademeli olarak başlayacağını duyurdu

03 Haziran 2020 - 14:48

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, kentteki kamu hastanelerinde sunulan poliklinik hizmetlerinde normale dönüşün ilk adımlarının atılmaya başlandığını söyledi. İl Müdürü Oruç, “Samsun olarak haziran ve temmuz aylarında kademeli olarak tüm hastanelerimizde normale dönmeyi amaçlıyoruz. Bu geçiş döneminde çalışanlarımızın ve hastalarımızın sağlığını korumak için olmazsa olmaz üç kuralımız olacak. Birincisi; maskesiz sağlık tesislerimize giriş kabul edilmeyecek ve kesinlikle hastane içinde bulunan herkes (çalışan, öğrenci, hasta, refakatçi gibi) hastanede bulunduğu süre boyunca maske takacak” diye konuştu.

‘RANDEVUSUZ HASTALAR KABUL EDİLMEYECEK’

Oruç, “İkincisi, tüm muayene başvuruları Merkezi Hekim Randevu Sistemi (Alo 182) üzerinden yapılacağından, ayaktan randevusuz başvuru yapan hastalarımızı, bu kademeli geçiş döneminde kabul edemeyeceğiz. Bu nedenle hastalarımızın mutlaka hastanemize gelmeden önce MHRS Alo 182 üzerinden randevu almasını rica ediyoruz. Üçüncü ve en önemli kuralımız ise hastane içinde, tüm genel alanlar, bekleme alanları, geçiş alanları ve muayene bölümlerinde hasta ve hasta yakınlarımızın sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek, aralarındaki bir metre mesafeyi korumalı. Merdivenlerden çıkarken, koridorda yürürken önlerindeki kişiyle aralarında mutlaka 3-4 adım mesafe bırakmalı” şeklinde konuştu.

 

‘GEREKLİ PLANLAMALAR YAPILDI’
İl Müdürü Oruç, “Kontrollü geçiş dönemi boyunca süreci, muayene sayılarımızı, hastalarımızın tedbirlere uyumunu yakından takip edeceğiz, Haziran dönemindeki verilere göre bu dönemi hasarsız bir şekilde atlattığımızı görürsek, inşallah temmuz ayı itibariyle tam kapasite poliklinik hizmeti sunmak için de gerekli planlamalarımızı yaptık. İnşallah bu süreci sorun yaşamadan, ikinci bir dalgaya neden olmadan, halkımızla birlikte başarıyla atlatacağız. Süreç ve yapılacak yeni düzenlemeler hakkında, halkımıza ve basınımıza gerekli bilgilendirmeleri yapmaya yine devam edeceğiz.”

 

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANTRALE ‘HAYIR’
SANTRALE ‘HAYIR’
Demirtaş’ı sivil polisler koruyacak
Demirtaş’ı sivil polisler koruyacak