Polislerin 3600 ek göstergesini verelim
Reklam

Polislerin 3600 ek göstergesini verelim

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de yaptığı konuşmada hükümete, “Gelin polislerin 3600 ek göstergesini verelim” çağrısında bulundu

29 Kasım 2019 - 11:06

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de konuştu. Yaşar, polislere 3600 ek göstergesi verilmesinin meclise getirilmesini istedi. Yaşar, "Sizin de bildiğiniz gibi, gerek seçim dönemlerinde gerekse açılış dönemlerinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın seyahatlerinde görüyoruz ki neredeyse bazı illerde miting alanına gelenler kadar polis memurları da görevlendiriliyor. Dolayısıyla bunların hak ve hukukunu vermemiz Parlamentonun görevidir. Bunların ciddi mağduriyetleri var. İnşallah bu kanunla bu mağduriyetleri de gidermiş oluruz.  Bu düzenlemeyle, eskiden sadece çevik kuvvet polislerine verilen beslenme ve barınma harcırahı il dışında görevlendirilen karakol polislerine de verilmiş olacaktır. Bu düzenleme, bugüne kadar geç kalmış bir düzenlemedir. Biz grup olarak bu düzenlemeyi destekliyoruz" dedi.

POLİSE EK GÖSTERGE TEKNİSYENE EŞİT HAKLAR

Yaşar, polislerin TBMM'den 3600 ek gösterge beklediğini belirterek şöyle konuştu: "Bütün siyasi partiler, seçim meydanlarında bunun sözünü verdiler. Bakın, tam da onların hak ve hukukunu düzenlediğimiz bugün buna bir ek maddeyle beraber. Hala zamanımız var, hala vaktimiz var. Önergeyi siz verin, biz de destekleyelim, yeter ki polislerimizin, çalışanlarımızın sorunları çözülsün. Sadece polislerimizin değil, 3600 ek göstergeyi bekleyen tüm çalışanlara da çözüm üretmek bizim görevimiz ama hiç olmazsa bugün polislerimizle ilgili olan sorunları çözelim. Yine, bunun yanı sıra, tabii, uzun çalışma süreleri var. Karda çalışıyorlar, kışta çalışıyorlar, mesai mefhumu demeden çalışıyorlar, bu memleket için göğüslerini siper ediyorlar. Aldıkları ücretler de yeterli değil; aldıkları ücretlerle Üniversitede eğitim gören evlatları var, aynı zamanda barınma ihtiyaçları var, geçinme ihtiyaçları var. Göreve gittikleri yerlerde en büyük sorunlarından biri de barınma. Dolayısıyla, polislerimize yönelik özellikle konut buradan söylüyorum. Özellikle TOKİ'ye burada iş düşer; dar gelir gruplarına yönelik yaptığı konutlardan, ümit ediyoruz ki, polislerimize yönelik de bir çalışma yapar. Biz onu da aynen bu şekilde, buradan destekleyeceğimizi ifade ediyoruz. Tabii, polislerimizle beraber çalışan teknisyenlerimiz var, teknisyen yardımcılarımız var. Aynı bina içerisinde, aynı kurumun içerisinde, aynı mesai saatleri içerisinde çalışan teknisyenlerimizin de çok ciddi sorunları var. Size en basitinden bir tanesi söyleyeyim. Geçtiğimiz gün Samsun'da bu manada görev yapan üç arkadaşımız geldi, dedi ki 'Biz de aynen diğer arkadaşlarımız gibi, aynı şartlarda görev yapıyoruz; silahlarımız var. Onlar emekli oldukları zaman silahlarını, taşıma ruhsatı çerçevesinde, taşıma imkanlarına sahipler ama biz teknisyenlerin görev süresi bittiği andan itibaren taşıma ruhsatları iptal oluyor; taşıma ruhsatlarımız otomatikman bulundurmaya dönüyor. Bizim, bundan dolayı, gönlümüz kırık. Aynı şartlarda görev yapıyoruz, aynı mesaiyi yapıyoruz, aynı şeylerle muhatap oluyoruz; dolayısıyla, hiç olmazsa bizim silahlarımızda da taşıma ruhsatlarımız olsun; şerefle, yıllarca taşıdığımız silahlarımızı emekli olduktan sonra da taşıyalım.' Ben tekrar söylüyorum. Bu görüşmeler yapılırken bu yönde de bir önerge verirseniz bunu da destekleyeceğimizi şimdiden ifade ediyorum."

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkam imzayı hak etti 
Erkam imzayı hak etti 
TRANSFER DÖNEMİ BAŞLIYOR
TRANSFER DÖNEMİ BAŞLIYOR