Polisten ikinci bilim kurgu kitabı

Polisten ikinci bilim kurgu kitabı

Samsun'da görevli polis memuru Volkan Çekirdek, ikinci bilim kurgu kitabı "Yapay Kader"i okurlarıyla buluşturdu

29 Mart 2022 - 09:17

Çekirdek, Atakum'da bir kitap kafedeki söyleşi ve imza programında, okurlarına kitabın içeriği hakkında bilgi verdi, soruları yanıtladı. Volkan Çekirdek, gazetecilere, Türkiye'de bilim kurgunun yeteri kadar gelişmediğini, bu alana katkı yapmak istediğini ifade ederek, "Buna katkı yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. İkinci kitabım olan 'Yapay Kader' kitabı daha çıkalı bir hafta olmadan farklı dillerde çevirileri yapılıyor. Başka ülkelerde de satışı mümkün olacak. Bunun gururunu yaşıyorum" dedi.

EMSALLERİNDEN ÇOK FARKLI

Kitabında bir bilim adamının başından geçen akıl almaz hikayeleri konu edindiğini söyleyen Çekirdek, "Bilim kurgu kitaplarının içeriği çok farklı. Buna ben bilime dayalı kurgu diyorum. Bilimsel deneylerden yola çıkarak yer yer kendi hayatımdan yer yer felsefe ve sosyolojiyi de kullanarak farklı bir kurgu yaptığımı düşünüyorum. Emsallerinden çok farklı bir kitap oldu" diye konuştu. AA

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tuğba Türközü
    3 ay önce
    Okuduğum her şeyden daha farklı ve çok başarılı bir kitap olanYapay Kader'i kaleme alan yerli yazarlarımızı başarılı eserinden dolayı tebrik ediyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Doğaseverler 'Kocadağ’da buluştu
 Doğaseverler 'Kocadağ’da buluştu
Iraklı şahsa iş yerinde yumruklu saldırı
Iraklı şahsa iş yerinde yumruklu saldırı