RANDEVU KRİZİ!
Reklam

RANDEVU KRİZİ!

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde dün randevu krizi yaşandı. İlgili doktorun rapor alması üzerine birçok hasta açıkta kaldı. Başka doktorların da randevuları olduğu için muayene olamayan hastalar, “Bu mu sağlık alanındaki devrim?” diyerek hastane yönetimine isyan etti

17 Temmuz 2019 - 10:54

Sık sık hasta yoğunluğu nedeniyle son dönemde gündeme gelen Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde (GDH) dün gün içerisinde randevu krizi yaşandı. Hastanenin Göz Polikliniği’nden Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile haftalar öncesinde, randevu alan vatandaşların bu randevuları iptal oldu.

‘BEN VE BENİM GİBİ BİRÇOK İNSAN MAĞDUR’

İsminin yayımlanmasını istemeyen Samsunlu vatandaş, “Bugün hastanenin 182 randevu hattından arandık. Benim gibi randevu alan diğer arkadaşlarım vardı. Hatta bir tanesi köydeki babasına randevu almıştı. Ben göz muayenemi olduktan sonra tatil için il dışına gidecektim. Böyle planlamıştım. Tarafıma gelen aramada, 2-3 hafta önce aldığım randevunun, ‘doktorumun rapor aldığından dolayı iptal edildiği’ bilgisi verildi. Aynı birimde farklı bir doktora yönlendirilmemi istediğimde ise onların da randevularının olduğu yani dolu oldukları söylendi. Kısacası randevum iptal edildi. Yeniden randevu almaya kalksam, 2-3 hafta sonrasına sıra verilecek. Ben ve benim gibi birçok insan doktorun rapor almasından ve buna önlem alınmamasından dolayı mağdur durumda” diye konuştu.

‘BU MU SAĞLIK ALANINDA DEVRİM?’

“Hastane yönetimi, orada ne iş yapıyor” diyen hasta vatandaş, “Her fırsatta, sağlıkta devrim yaptıklarını söylüyorlar. Bu mu sağlık alanında devrim? Hem sağlık sorunumla ilgilenemiyorum hem de tatilimi tüm planlarımı ertelemek zorunda kalıyorum. Benim gibi kaç tane insan mağdur oldu. Yazıktır, günahtır bu insanlara” şeklinde konuştu.

HASTANE YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan; hastane yönetiminden edindiğimiz bilgilere göre; Göz Polikliniği’nde görevli doktor, rapor alarak, hastane yönetimine tebliğ etti. Üzerine ilgili randevu birimi, randevusu olan hastaları tek tek arayarak, ‘randevularının mecburen iptal edildiğini’ bildirdi.

Kaynak: Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Refaettin AKÇA
    1 yıl önce
    Bu da önemli tabi, ancak yeri gelmişken belirtmek lazım. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Polikliniklerinden HHRS ve Alo 182 vasıtası ile hiçbir şekilde randevu alınamamaktadır. A***lar nasıl almışlar çok merak konusu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'HAK ETMEDİĞİ PARAYI İSTİYOR'
'HAK ETMEDİĞİ PARAYI İSTİYOR'
‘Şampiyonluğun favorisi olacağız’
‘Şampiyonluğun favorisi olacağız’