• Reklam
‘REŞAT ÇAĞAN ÖNEMLİ BİR SPOR ADAMI’

‘REŞAT ÇAĞAN ÖNEMLİ BİR SPOR ADAMI’

Samsunspor’da Ali Reşat Çağan’ın sportif direktör olarak getirilmesinin olumlu bir hamle olduğunu söyleyen Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Atilla Gökçe, “Samsunspor’un bu duruma düşmesi beklemezdim ama İsmail Uyanık dönüşü sevinç verici. Reşat Çağan da önemli bir spor adamı” dedi

13 Haziran 2018 - 10:26

‘GÖREVLERİNİN HAKKINI VERDİ’

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Atilla Gökçe, dün Radyo Gerçek’te Ercüment Gül’ün sunduğu Samsun Gol programına telefonla bağlandı. Samsunspor’la ilgili gelişmeleri değerlendiren usta kalem Sportif Direktörlüğe Ali Reşat Çağan’ın getirilmesinin olumlu bir hamle olduğunu söyledi. Gökçe, “Reşat Çağan, Beşiktaş’ta çalıştığı dönem aldığı bütün görevlerde hakkını vermiş bir spor adamıdır. Ama onun asıl değeri Kayseri Erciyesspor döneminde ortaya çıktı. Çünkü orada antrenörü getirende oydu, futbolcuları getiren de oydu. Hem kulüp maliyesini belli bir noktada dengeli bir hale getirdi. Hem de teknik adamlar azami faydayı sağlamak için organizasyonları yaptı. Samsunspor, Türk futbolunun en büyük kaynak bölgelerinden birini temsil ediyor. Dolayısıyla bir Karadeniz takımı değil, Türkiye takımı. Biz Samsunspor’u seviyoruz” dedi.

‘UYANIK DÖNÜŞÜ SEVİNDİRİCİ’

Bir anısını anlatan Gökçe, “Norveç’e bir maç için gittiğimde, orada bir Türk kızı ile tanıştım. O dönem 13 yaşındaydı. Hangi takımı seviyorsun diye sordum. Samsunspor dedi. Neden diye sorduğumda onların armasında Atatürk var dedi. Sende bana bir Samsunspor forması göndereceksin dedi. Bizde temin ettik gönderdik. İsmail Uyanık bu memleketin, zaman zaman marjinal, zaman zaman öfkeli ama her zaman gerçekti, tartışmaktan kaçınmayan çekinmeyen bir spor adamı. Samsunspor’un bu duruma düşmesi beklemezdim ama İsmail Uyanık dönüşü sevinç verici. Reşat Çağan da önemli bir spor adamı. Kıymetli, azimli, reklam peşinde değil iş peşinde koşan hocalar var. Samsunspor onlar için çok önemli bir fırsat. Ayrıca Samsun’un kapasitesi 65 milyon TL borcu aşar” diye konuştu.

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelinciklerin görsel şöleni
Gelinciklerin görsel şöleni
Çarşamba’yı bu kez dolu vurdu!
Çarşamba’yı bu kez dolu vurdu!