’Riske meydan bırakmıyoruz’
Reklam
  • Reklam

'Riske meydan bırakmıyoruz'

24 Haziran 2020 - 08:21 - Güncelleme: 24 Haziran 2020 - 08:33

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı bütün hizmet binası, yurt, spor tesisi ve gençlik merkezlerinde dezenfekte çalışmalarını yapmaya devam ettiklerini kaydeden İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “En küçük bir taviz vermeden, en küçük bir riske meydan bırakmadan çalışmalar yapıyoruz” dedi

Korona virüsle mücadelede alınan başarılı sonuçların ardından başlayan normalleşme çalışmaları ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine bağlı spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde faaliyetler başladı, yurtlar da belirli şartlarla hizmet veriyor. Düzenli olarak ilaçlanan idari binalar ve tesislerde korona virüse karşı her türlü önlem sıkı şekilde alınırken, sporcu ve gençler katı kurallar çerçevesinde, hijyen ortamlarda antrenman yapıyor, etkinliklere katılıyor.

‘TAVİZ VERMİYORUZ’

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı bütün hizmet binası, yurt, spor tesisi ve gençlik merkezlerinde dezenfekte çalışmalarını yapmaya devam ettiklerini kaydeden İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Her metre karenin düzenli olarak ilaçlanması başta olmak üzere Bakanlıklarımızca belirlenen tüm kurallara titizlikle uyarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. En küçük bir taviz vermeden, en küçük bir riske meydan bırakmadan çalışmalar yapıyoruz” dedi.

KURUL KARARI BEKLENİYOR

İl ve ilçe müdürlüklerine bağlı spor tesislerinin şu anda olimpik ve milli sporculara açık olduğu, lisanslı sporcular olmak üzere belirli branşlarda da halka açılması için İl Pandemi Kurulu Kararını beklediklerini söyleyen Müdür Kasapoğlu, bütün tesislere girişlere girişlerde ölçüm yapıldığını, antrenmanlar dahil sosyal mesafe kuralları içerisinde faaliyetlerin sürdüğünü söyledi.

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ’

Sporun bağışıklık sistemini güçlendirmek başta olmak üzere sayısız faydası olduğuna vurgu yapan Kasapoğlu, “İnsanlar hareketsiz kalmamalı, bir şekilde sporla buluşmalı. Bunun için kademeli olarak tesislerimizle halkımızı buluşturamaya çalışıyoruz. Gençlik merkezlerindeki aktivitelerle gençlerimizin sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kaynaşmasına, huzur dolu ortamlarda faaliyet yapmaları için çalışmalar yapıyoruz. Yurtlar dahil her tesis ve binamız, güvenli şekilde hizmet vermesi için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı