Saadet’ten CHP’ye, ’Geçmiş olsun’
Reklam
  • Reklam

Saadet'ten CHP'ye, 'Geçmiş olsun'

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı nedeni ile CHP'ye, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Armutçu, "Kemal Kılıçdaroğlu'na derinliği araştırılması gereken bir provokasyonla fiili bir saldırı ile linç girişiminde bulunulması kabul edilemez bir hadisedir" dedi

24 Nisan 2019 - 10:02

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan yumruklu saldırı ve linç girişimine tepkiler sürerken, Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu ve beraberindeki il yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak'ı ziyaret ederek, 'Geçmiş olsun' temennisinde bulundular.

‘BAKAN SOYLU’YU GÖREVDEN ALMALI’
CHP İl Başkanı Mehmet Kundak tarafından karşılanan Armutçu, Türkiye'yi kargaşaya sürükleyerek, kardeşi kardeşe düşman etmeye hiç kimsenin hakkı olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşanan bu olay karşısında İçişleri Bakanı'nı görevden alması gerektiğini belirten Armutçu, "Yaşanan son olaylar, demiri ısıtanların demiri dövmeden soğutmaya niyetlerinin olmadığını göstermektedir. Bu provokatör eylemin, 'bir gerginlik ve hassasiyetle toplumda oluşan anlık refleks' gibi görülme de mümkün değildir. Kemal Kılıçdaroğlu’na derinliği araştırılması gereken bir provokasyonla fiili bir saldırı ile linç girişiminde bulunulması kabul edilemez bir hadisedir" diye konuştu.

‘TERÖRİST KİM, BU MİLLET İYİ BİLİR’
Türkiye'nin emperyalist ve sömürü düzenine karşı şehit kanlarıyla vatan olduğunu, 'Terör nedir ve terörist kimdir' sorusunun yanıtını bu milletin binlerce yıldır bedel ödeye ödeye yaşayarak öğrendiğini vurgulayan Armutcu, "O yüzden hiç kimse bu eşsiz millete terör konusunda adres göstermeye kalkışmasın. Terörün adresi bellidir. Terör; sömürgeci, emperyalist, siyonist devletler ve bunların işbirlikçileridir.  Son yüzyılda Tüm Dünyayı baskı ve zulümle sömüren emperyal güçlerin zulümlerine ve işgallerine devam edebilmek için, korktukları tek güç olan bu eşsiz topluluğu senaryolarla 80 öncesi iki kutuplu bir çatışma ortamına sürüklemeye çalışmaları asla başarıya ulaşmayacaktır" dedi.

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
En güvenli sigorta: Altın
En güvenli sigorta: Altın
Sünneti 'oldu bitti' ye getirmeyin
Sünneti 'oldu bitti' ye getirmeyin