Şaban Sarıkaya, yeniden aday
Reklam

Şaban Sarıkaya, yeniden aday

Samsun'da, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, temmuz ayında gerçekleştirilecek 'Rektörlük' ataması için YÖK'e resmi başvurusunu yaptı

07 Temmuz 2020 - 13:15 - Güncelleme: 07 Temmuz 2020 - 13:29

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin(OMÜ) yeni rektörü temmuz ayı içerisinde belli olacak. Adaylık başvuruları 23 Haziran itibariyle başlarken 2016 yılında gerçekleştirilen son seçimlerin galibi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya da, Yükseköğretim Kurulu'na(YÖK) 'Rektör Adaylığı' başvurusunda bulundu.

'AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN...'

OMÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek olan OMÜ Rektörlüğü için aday olduğunu açıkladı. YÖK'e resmi başvurusunu  gerçekleştiren Sarıkaya, "OMÜ, sadece Samsun'un değil tüm Karadeniz Bölgesi'nin en önemli tıp ve bilim merkezidir. Başta Tıp Fakültesi olmak üzere tüm bölümleriyle OMÜ'nün ülkemizdeki saygınlığını çok daha fazla artırmak zorundayız. Bu nedenle yeni dönemde üniversitemizin en üst makamında görev almaya hazır olduğumuzu başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Her zaman ilke edindiğim üzere, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Yeni dönem şimdiden üniversitemiz için hayırlı olsun" dedi.

Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, 12 Temmuz 2016 yılında yapılan OMÜ Rektörlük Seçimleri'nde 163 oyla 1'inci seçilmiş, YÖK, 161 oy alan Prof. Sait Bilgiç'i 1'inci sıraya yerleştirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunmuştu. Rektör Sait Bilgiç, 4 yıllık görev süresinin ardından bu göreve yeniden talip olduğunu duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kan bağışına destek çağrısı
Kan bağışına destek çağrısı
Çocuğunuz okula başlamak için hazır mı?
Çocuğunuz okula başlamak için hazır mı?