SAĞLIK CAMİASI YASTA
Reklam
  • Reklam

SAĞLIK CAMİASI YASTA

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde görevi başındayken beyin kanaması geçiren 38 yaşındaki hemşire Arzu Yanık, 9 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti

06 Aralık 2019 - 11:32

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde Dahiliye Polikliniği'nde görev yapan hemşire Arzu Yanık, 26 Kasım tarihinde görevi başındayken bayılarak OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hipertansiyon hastası olan hemşire Yanık'ın beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. 38 yaşındaki hemşire Yanık, 9 gün süren yaşam mücadelesi dün sabah kaybetti. 

MESAİ ARKADAŞLARI YASA BOĞULDU

Genç hemşirenin ölümü mesai arkadaşlarını yasa boğdu. Hemşire Arzu Yanık için görev yaptığı Gazi Devlet Hastanesi'nin önünde tören düzenlendi. Törene Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Türk Sağlık -Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, hastane yetkilileri ve çalışanları katıldı. Törenden sonra genç hemşirenin cenazesi memleketi Sinop Gerze’ye gönderildi. Talihsiz hemşirenin cenazesi Gerze'de İkindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

ÇAKMAK: BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak yaptığı açıklamada, “5 Aralıkta Türkiye genelinde genel merkezimizin aldığı kararla yapılması planlanan döner sermaye eylemimiz, Samsun şubemiz nezdinde yaşadığımız yasımız nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Hayatının baharında mesleğinin en verimli çağında apansız gelişen bir rahatsızlık sonrası bizlere veda eden meslektaşımız hemşire Arzu Yanık arkadaşımızın vefatı mesleki anlamda yapacağımız tüm gündemimizi değiştirmiştir. Bir arkadaşımızın evinde yas varsa bizde acılıyız, bir arkadaşımız hasta ise bizde tedavideyiz, bir arkadaşımız hüzünlü ise bizde kederliyiz, bir arkadaşımız mutlu ise bizde sevinçliyiz, bu düşüncemiz dün böyle idi, bugünde böyle yarında böyle olacaktır. Mesleki olarak sıkıntılarımız, yetersiz olan durumlarımız, bizleri üzen idari sorunlarımız hiç tartışmasız olarak devam etmektedir ancak bugün yaşadığımız bu önemli ayrılık bizleri derinden üzmüştür.  Türk Sağlık Sen üyesi ve sağlık çalışanı her arkadaşımız temel düşüncesi, örf adet ve geleneklerimizin öncelikli olmasıdır. Türk Sağlık Sen camiası olarak bu düşünceyle önceliğimiz meslektaşımızın vefatı deyip, ileri tarihlerde yapacağımız çalışmalarda beraberlik, birliktelik ve kazanım diyerek, takvimimizi devam ettireceğimizi belirtiyoruz. Değerli meslektaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, kederli aile efradına sabır, tüm sevenleri ve camiamıza başsağlığı diliyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: Samsun Etik Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı