Sağlıkçılar ‘Samsun İçin Çal’dı
Reklam
  • Reklam

Sağlıkçılar ‘Samsun İçin Çal’dı

Samsun’da kamu ve devlet hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanları anlamlı bir çalışmaya imza attı. Sağlıkçılar, 13 hafta süren ‘Samsun İçin Çal’ adlı şarkı projesiyle hem kentin tanıtımını yaptı, hem de pandemiden etkilenen tüm kesime bir hediye bıraktı

26 Temmuz 2021 - 09:00

Samsun’da, Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği’nin (OKSAT) öncülüğünde bir araya gelen müzisyen ruhlu sağlık çalışanları, 13 hafta süren ortak bir projeye imza attılar. Korona virüsüyle mücadelede en ön cephede rol oynayan sağlıkçılar, pandeminin yorduğu toplumu, şehri ve de meslektaşlarını desteklemek için ‘Samsun İçin Çal’ adlı şarkı projelerini hayata geçirdi.

 

HER DALDAN SAĞLIKÇI YER ALDI

Yeni kurulan Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği’nin (OKSAT) bünyesinde oluşturulan OKSAT Sanat Topluluğu’nca hayata geçirilen proje ile Onur Anıtı, Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Müzesi, Taşhan (Kavak-Çakallı), Şahinkaya Kanyonu (Vezirköprü), Samsun 19 Mayıs Stadyumu, Batıpark, Ambarköy (Ladik), Tarihi Çarşamba Köprüsü (Çarşamba), Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Göleti, Kabaceviz Şelalesi’nin (Çarşamba) tanıtımı yapıldı.

 

SÖZ VE MÜZİK BAŞKAN TUNCEL’E AİT

Kentin tarihi, doğal ve kültürel bölgelerinde çekilen klipte genel cerrah, doktor, kadın doğum uzmanı, diş hekimi, aile hekimi, plastik ve estetik cerrah, psikolog, medikal estetik uzmanı, anestezi teknikeri, nöroloji uzmanı, tıbbi sekreter, hemşire ve öğrenci yer aldı. Söz ve müziği Plastik ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Umut Tuncel’e ait olan ‘Bahçeye Diktim Fındık’ adlı parçanın derlemesini Ümit Bekizağa, düzenlemesini Samet Kıyak, klibin yönetmenliğini ise Alihan Aktürk yaptı.

 

TUNCEL: SAMSUN’A SES GETİRECEK BİR HATIRA BIRAKTIK

Projeyle ilgili açıklama yapan Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği (OKSAT) Başkanı Doç. Dr. Umut Tuncel, “Samsun’umuz için müzisyen ruhlu sağlık çalışanları olarak bir süre önce bir araya geldik. Yaklaşık 13 hafta süren mesaimizi tamamlayarak bir eser ortaya koyduk. Doğrusu pandeminin yorduğu toplumu, şehri ve sağlık çalışanlarını böyle bir proje ile desteklemek, şehrimizi tanıtmak, bir araya gelmek başlıca tümel ve kamusal amaçlarımızdandı. Projemizi başarıyla tamamladık. Bu proje ile Tüm sağlık emekçilerine ve Samsun’a, ses getirecek bir hatıra bıraktığımızı düşünüyorum. Artık takdir teşekkürden ziyade, bu emeğe omuz vermenizi bekliyorum. Umarım bizim projemiz yeni çalışmalar için de tetikleyici olacaktır” diye konuştu.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaplıca suyuyla yapılan kolonya ilgi gördü
Kaplıca suyuyla yapılan kolonya ilgi gördü
Atakum’da fahiş fiyat denetimi 
Atakum’da fahiş fiyat denetimi