• Reklam
Samsun 40 gündür yağmura hasret

Samsun 40 gündür yağmura hasret

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Samsun’a 40 gündür yağmur yağmadı. 

11 Ağustos 2017 - 12:57

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Samsun’a 40 gündür yağmur yağmadı. 

Samsun'da günlerdir devam eden bunaltıcı sıcaklar hakkında açıklama yapan Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, “Bu dönemler, Samsun’da nemin ve sıcaklığın bunaltıcı olduğu bir dönem. Şu an bu sıcaklıklar Türkiye’nin genelinde yaşan sıcaklıklardır. Herhangi bir anormal bir durum yoktur. Şu anda yaşanan sıcaklıklar zarar verebilecek bir nitelikte değildir. Bu sıcakların farklı bir şekilde değerlendirilmemesi lazım. Samsun’daki nem oranları da gayet normaldir. Sinop’ta nem oranı yüzde 90’lara kadar ulaşabiliyor. Bunlara bakıldığında şehrimizdeki nem oranı gayet normal. Geçmiş yıllara kıyasla yapılan değerlendirmelere göre sıcaklık ve nem oranları oldukça standart” dedi.

“Pazartesi günü yağış bekliyoruz”

Samsun’da bugün itibariyle hava sıcaklığının 31 derece, nem oranının ise yüzde 68 seviyelerinde olduğunu belirten Yüce, “Sıcaklık ve nem önümüzdeki hafta başına kadar devam edecek. İl genelinde Pazartesi günü bir yağış bekliyoruz. Bu yağışla birlikte sıcaklığın da azalacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.

40 gündür yağmur yağmıyor

Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Samsun’da Temmuz ayı itibariyle yağış görülmedi. Bu dönemde Samsun’un kırsal kesimlerine zaman zaman yok denecek az yağmur düşerken, Samsun ve merkez ilçelerinde 5 Temmuz’da sadece 0.4 miktarında bir yağış kaydedildi. Meteoroloji yetkilileri, geçmiş yıllarda Temmuz ayında Samsun’a 35 kilo yağış düştüğüne dikkat çekti. 

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 SAAT ÇALIŞIYOR
24 SAAT ÇALIŞIYOR
LİGİN EN PAHALISI SAMSUNSPOR
LİGİN EN PAHALISI SAMSUNSPOR