SAMSUN’DA 91 FİRMAYA HAKSIZ KAZANÇ CEZASI
Reklam
  • Reklam

SAMSUN’DA 91 FİRMAYA HAKSIZ KAZANÇ CEZASI

Kentte korona virüsü fırsatçılarına yönelik denetimlerini sürdüren Samsun Ticaret İl Müdürlüğü, 201 işyerinde yapılan denetimlerde 91 firmanın haksız kazanç elde edildiğini tespit etti. Müdürlük, bu işyerlerine idari para cezası uyguladı

25 Mart 2020 - 08:46

Samsun Ticaret İl Müdürlüğü, korona virüsle ilgili haksız fiyat artışına ilişkin kentte gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi verdi. Yapılan açıklamada; “İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte İlimizde bugüne kadar 201 işyerinde Cerrahi Maske, 3M Maske, Dezenfektan ve Kolonya denetimi yapıldı. Yapılan denetimlerde 91 işyerinde (80 Eczane, 11 Medikal Ürün Satıcısı) cerrahi maske, 3M maske, dezenfektan ve kolonya satış fiyatlarında yüksek artış olduğu tespit edilmiştir. Denetimle ilgili belgeler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 77’nci maddesinin 13 üncü fıkrası ve 78’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca gerekli idari yaptırımlar yerine getirilmek üzere Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir. Haksız fiyat artışı ile ilgili denetimlerimiz devam etmedir” denildi.

ALO 175 ŞİKAYET HATTI

Açıklamada, “Haksız fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; Ticaret Bakanlığımızın HFA-bildirim uygulamasından, ALO 175 Tüketici Danışma Hattından veya Ticaret İl Müdürlüğümüzün 0 362 420 06 70 numaralı telefonundan şikâyetlerini iletebilirler” bilgisi de verildi.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Samsun’u olimpiyat şehri yapmak istiyoruz’
‘Samsun’u olimpiyat şehri yapmak istiyoruz’
Hızını alamadı refüje çıktı
Hızını alamadı refüje çıktı