• Reklam
‘SAMSUN’DA FUTBOLU ÖĞRENDİM’

‘SAMSUN’DA FUTBOLU ÖĞRENDİM’

Avrupa liglerindeki maçları bile izlemeye başladığını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, “Samsun bana sporu sevdirdi. Samsun ve Samsunspor sayesinde futbola ilgim arttı. Bilgim arttı. Spor kültürümü geliştiriyorum. Samsun’da futbolu öğrendim” dedi

04 Ekim 2018 - 17:00

‘İYİ NİYETLE BİR EKİP KURDULAR’

Gerçek Medya Grubu’nu ziyaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak, Gazete Gerçek Köşe Yazarı Ercüment Gül’ün Yılport Samsunspor’la ilgili sorularını yanıtladı. Vali Kaymak, “Arkadaşlarla görüşüyoruz. İsmail beylerin gelmesinden sonra oluşan hava çok güzel bir atmosfer oluşturdu. Samsunspor’un başarılı olması konusunda da yanlış bir şey değil. Çok iyi niyetle bir ekip kurdular. Sporda bazen iki kere iki dört etmiyor. Mesela Fenerbahçe’nin haline bir bakın. Anadolu takımlarından 3-5 gol yiyorlar” dedi.

‘EKSİKLERİ TAMAMLAMAK LAZIM’

Vali Kaymak, “Parayı bulduk iyi transfer yaptık demekle de olmuyor. Eksikleri tamamlamak lazım. Ama ben yönetici arkadaşlar inanıyorum, güveniyorum. Ola ki bu takımdaki oyunculardan bazıları iyi oynamıyor. Beklediğimiz performansı gösteremedi. Şimdi İsmail beylerin şöyle bir rahatlığı var. Biz kayyum döneminde aynı sıkıntıyı yaşadık. Bir oyuncu göndermemiz lazım diyoruz. Gönderemiyoruz. Çünkü parasını vermemişsin. Yeni adam alman lazım para yok. Şimdi İsmail beylerin arkasında parasal bir güç var, rahat hareket edebiliyorlar. Onun için takıma güvenmeye devam etmeliyiz” diye konuştu.

‘UN VAR ŞEKER VAR’

Yılport Samsunspor’un şampiyon olacağına inandığını ifade eden Vali Kaymak, “Oyuncuların performanslarına görev devre arası yapılacak olan bir iki transferle takım şampiyon olur. Sonuçta biz karar merci değiliz. Mesela geçen sezon takım düşmeyecek dedik ama düştü. Düşecek bir takım değil ki aslında. Ama Türkiye’deki spor dengelerinde bilemediğimiz birçok şey var. Bunları konuştuk. Anlattık. Bu anlamda da bu takım şampiyon olur diyorum. Un var şeker var helva yapmak lazım. Helva yapılamazsa da oturup bakmak lazım. Helvanın tadı niye yok diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘SPOR KÜLTÜRÜMÜ GELİŞTİRİYORUM’

Samsun’da futbolu öğrendiğini belirten Vali Kaymak, “Hanım evde diyor ki sen bu kadar maç izlemezdin. Şimdi spor saatlerinde diğer liglerdeki maçları da izliyorum. Hatta geçende UEFA kupa maçlarını bile izledim. Samsun bana sporu sevdirdi. Futbolla tanışmama vesile oldu. Yine de futbol adamı değilim. Görevimiz gereği ilgileniyoruz. Samsun ve Samsunspor sayesinde futbola ilgim arttı. Bilgim arttı. Spor kültürümü geliştiriyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkanlığına Urkaya seçildi
Başkanlığına Urkaya seçildi
İnsülin direncinin belirtilerine dikkat
İnsülin direncinin belirtilerine dikkat