Samsun’da ’İnternet Salonları’ açılıyor
Reklam
  • Reklam

Samsun'da 'İnternet Salonları' açılıyor

İçişleri Bakanlığı, "İnternet Kafeleri, Salonları ve Elektronik Oyun Yerleri" konulu genelge yayınladı. Genelgeye göre, aralarında Samsun'un da olduğu internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, korona virüs tedbirlerinin alınması şartıyla 1 Temmuz'da faaliyetlerine başlayacak. Bu yerlere maskesiz girilemeyecek ve içeride maske çıkarılmayacak

26 Haziran 2020 - 13:56

İçişleri Bakanlığı, 17 Mart'tan itibaren korona virüs salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan internet kafeler ve elektronik oyun yerlerinin 1 Temmuz tarihinden itibaren açılacağını duyurdu. Genelgede, korona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği anımsatıldı. 

MASKE VE MESAFE ŞARTI

Kontrollü sosyal hayat döneminde ise; salgınla mücadelede uyulması gereken temel esaslar olan temizlik, maske ve mesafe şartlarının yanı sıra her faaliyet, iş kolu veya mekan için alınması gereken tedbir/kurallar Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda ilgili bakanlıklarca kararlaştırıldığı ifade edildi. Bu çerçevede 17 Mart tarihinden itibaren faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen internet kafeleri/salonları ile elektronik oyun yerlerinin kontrollü sosyal hayat döneminde hangi koşullara bağlı olarak faaliyet gösterebilecekleri Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilerek bakanlığımıza bildirildiği kaydedildi. 

1 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

İlgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan görüşmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatları doğrultusunda internet kafeleri/salonları ve elektronik oyun yerlerinin, faaliyetlerine izin veren mevzuat hükümleri (İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik vb.) ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbirlere ilave olarak genelgede belirtilen tedbirlerin alınması kaydıyla 1 Temmuz tarihinden itibaren faaliyetlerine başlayabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’