Samsun’daki yaşlılar yalnız değil
Reklam
Reklam
  • Reklam

Samsun’daki yaşlılar yalnız değil

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğü yaşlıları yalnız bırakmıyor. Müdürlük yetkilileri, korona virüsü nedeniyle evlerinde olan Samsun’daki yaşlılara gerekli bilgilendirme, rehberlik ve danışmanlık hizmeti yaparak, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu

26 Mart 2020 - 10:38

Korona virüsle mücadele kapsamında kentte Samsun Valiliği öncülüğünde tüm kurumlar teyakkuzda. Kentte ilgili yönetim organları Vali Osman Kaymak’ın öncülüğünde özellikle 65 yaş ve üstü ve kronik hastalıkları olan vatandaşlara destek oluyor. Yaşı ve hastaların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında, ciddi çaba sarf ediliyor. Bu bağlamda dün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğü yetkilileri, Evde Bakım Ücreti uygulamasından yararlanan 65 yaş üstü vatandaşlar için harekete geçti. Vatandaşları arayan müdürlük yetkilileri, korona virüsü ile ilgili gerekli bilgilendirme, rehberlik ve danışmanlık hizmeti yaparak, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

İHTİYAÇLARI SORULDU

Samsun Valiliği, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından Evde Bakım Ücretinden yararlanan 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimiz aranarak gerekli bilgilendirme, rehberlik ve danışmanlık hizmeti yapılmış ve bir ihtiyaçları olup olmadığı sorulmuştur” ifadelerine yer verdi.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğum sonrası depresyona dikkat!
Doğum sonrası depresyona dikkat!
Hemoroitten lazer tedavisi ile kurtulun
Hemoroitten lazer tedavisi ile kurtulun