Samsun sanatla kucaklaşmalı
Reklam
Reklam
  • Reklam

Samsun sanatla kucaklaşmalı

Samsun'un Atakum ilçesinde sanat galerisi-atölye açan Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, Samsun'un çok önemli bir kent olduğunu sanatsal yönünün de bir ön önce öne çıkartması gerektiğini söyledi

14 Ocak 2020 - 10:53 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 10:56

 

Uluslararası alanda birçok ülkede sergiler açan Samsunlu ünlü sanatçı Gülten İmamoğlu, Atakum’da resim galerisi ve atölye açtı. Samsun’un Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren her alanda liderliğe soyunduğunu belirten Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, Samsun’un sanatla kucaklaşması gerektiğini söyledi. İmamoğlu, “Uzun yıllardır İstanbul’daki genel galerimdeki ürettiğim eserlerle dünyanın dört bir yanında sergiler açtım. İstanbul’daki atölyemin bir şubesini de Samsun’a kendi memleketime açarak yeni eserleri kendi şehrimde üretme kararı aldım. Samsun sanat şehri olmalı diyenlere karşı bir öncelik yapmak istedim” dedi.

SAMSUN’UN BÜYÜK GALERİLERE İHTİYACI VAR

Gülten İmamoğlu, çok daha büyük mekânlarda çok daha fazla kişinin yararlanacağı daha büyük galerilere Samsun’un ihtiyacı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, “Bu galeride hem ülkemizin hem de dünyanın dört bir yanında yetişen sanatın değişik alanlarındaki ünlü sanatçılarla sanatseverleri buluşturacağız. Burada sanata yatkın sanatçı adaylarını yetiştireceğiz. Samsun’da yapılması planlanan festival ve sanat etkinliklerinin alt yapısını birlikte hazırlayacağız” diye konuştu.

Kaynak: habergazetesi.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fanatik kuş
Fanatik kuş
  ŞEHİDE VEFA
ŞEHİDE VEFA