SAMSUN ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR
Reklam
Reklam
  • Reklam

SAMSUN ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR

Samsun’da 100. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında yer alan 'spor şenliği' başlıyor. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Spor şenliğimiz çok renkli ve çekişmeli geçecektir. Tüm kurum, kuruluşlar ve halkımızı takımlarını kurup spor şenliğimize yarışmaya davet ediyorum” dedi

19 Eylül 2019 - 11:41

DOLU DOLU GEÇİYOR

19 Mayıs 1919 günü kurtuluş meşalesinin yakıldığı ve milli mücadeleye başlangıcının ilk adımının atıldığı yer olan Samsun’da 100. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında yer alan spor şenliği başlıyor. Her yıl geleneksel olarak Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen spor şenliği bu yıl ilk kez bowling, 3x3 sokak basketbolunun eklenmesiyle futbol ve voleybol olmak üzere dört branşta oynanacak. 14 Ekim’de başlayacak olan Spor Şenliği ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla şehrimizde dolu dolu geçen etkinliklere bir yenisini daha ekliyoruz” dedi.

 

30 YAŞ ÜSTÜ KATILABİLECEK

Kasapoğlu, “Samsun Valiliğimiz öncülüğünde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen spor şenliği bu yıl 100. yıl kutlamaları kapsamında daha özel ve anlamlı geçecektir. Dört branşta gerçekleştirilecek olan spor şenliğimiz bu yıl bowling ve 3x3 sokak basketbolunun ilk kez eklenmesi ile daha renkli görüntülere sahne olacak. Biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Samsun'da herkesin spor yapmasını hedefliyoruz. Spor şenliğimiz çok renkli ve çekişmeli geçecektir. Tüm kurum, kuruluşlar ve halkımızı takımlarını kurup spor şenliğimize yarışmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu. Spor şenliğine 30 yaş üstü (1989 ve öncesi doğan) oyuncular katılacak olup, son başvuru 7 Ekim 2019 tarihinde sona erecek. 

 

Mustafa ATASEVEN

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  ŞEHİDE VEFA
ŞEHİDE VEFA
NORMALLEŞME İÇİN 3 AŞAMA 
NORMALLEŞME İÇİN 3 AŞAMA