SAMSUN TAPUSUNDA VİRÜS PATLAMASI

SAMSUN TAPUSUNDA VİRÜS PATLAMASI

Samsun Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Atakum, Tekkeköy ve Havza şube müdürlüklerinde çalışan personellerden bazılarının korona virüs testlerinin pozitif çıktığı iddia edildi

20 Eylül 2020 - 08:05

Samsun’un Atakum, Tekkeköy ve Havza ilçelerinde Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren şube müdürlüklerinde görevli bazı personelin korona virüsü testinin pozitif çıktığı iddia edildi. samsunkenthaber.com.tr’nin iddiasına göre: Müdürlüklerde yaşanan durum üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne yazı gönderdi.

3 MÜDÜRLÜK KARANTİNADA
Personelde pozitif vakalara rastlanıldığı ve bu nedenle kurumların karantina alındıkları belirtilen yazıda, ‘”Covid-19 salgınının en aza indirilmes i ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla bir takım tedbirlerin alınması gerektiği ilgi yazımız ile bildirilmiş idi. Ancak yapılan inceleme sonucunda halen sosyal mesafe, hijyen kuralları ve maske kullarına riayet edilmediği anlaşılmıştır. Müdürlüklerimizden Çamaş, Havza, Tekkeköy ve Atakum Tapu Müdürlüklerinde pozitif vakaların çıkması nedeniyle karantina altına alınmıştır. Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için, tüm personel ve idarecilerin komşuluk ilişkilerine toplu yemeklere ve törenlere, bu ve benzeri kalabalık içeren aktivitelerden şiddetle uzak durulması, maske, temizlik ve mesafe kurallarına mutlaka uyulması konusunda personellerinizin uyarılması gerekmektedir. Bu itibarla, gerekli tüm tedbirlerin alınarak uymayanlar hakkında gerekli cezai işlem yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük Anadolu’da meme kanseri farkındalığı
Büyük Anadolu’da meme kanseri farkındalığı
520 HANEYE ULAŞILDI
520 HANEYE ULAŞILDI