Samsun’u olimpiyat şehri yapmak istiyoruz
Reklam
  • Reklam

Samsun’u olimpiyat şehri yapmak istiyoruz

Samsun, Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından başlatılan "Şehir şehir eskrim" projesinin üçüncü durağı oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Samsun’u, olimpiyatlara sporcu gönderecek şekilde geliştirmek, olimpiyat şehri yapmak istiyoruz” dedi

25 Haziran 2020 - 11:06

‘NİSANUR İLİMİZDEN ÇIKTI’

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından başlatılan "Şehir şehir eskrim" projesinin üçüncü durağı Samsun oldu. Federasyondan yapılan açıklamaya göre, etkinlik Samsun'da Bandırma Vapuru'nun önünde gerçekleştirildi. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yaptığı açıklamada Samsun'un eskrimde ciddi bir çıkış yakaladığını aktararak, "Samsun'da 71'i faal olmak üzere 209 lisanslı eskrim sporcusu var. İlimizde eskrim faaliyetlerinin yürütüldüğü iki salonumuz var. Samsun’u, olimpiyatlara sporcu gönderecek şekilde geliştirmek, olimpiyat şehri yapmak istiyoruz. 2019'da yıldızlarda Avrupa şampiyonu olan Nisanur Erbil ilimizden çıktı. Nisanur gibi pek çok sporcu yetiştireceğiz." ifadelerini kullandı.

DÖRDÜNCÜ DURAK ORDU OLACAK

Samsun'un sporcusu olan yıldızlar Avrupa şampiyonu Nisanur Erbil ise, "Eskrime 2016 yılında yetenek taramasında Ali Serkan Küçük hocam sayesinde başladım. 2018 yılında yıldızlarda, 2020'de ise gençlerde Avrupa takım üçüncülüğümüz var. 2019 yılında ise yıldızlar ferdide Avrupa şampiyonluğu elde ettim. Bununla birlikte gençler kategorisinde dünya kupalarında iki kere ikinciliğim var. Samsun'dayım çok şanslıyım. Sahili var, kumda ayak hareketleri çalışıyorum. Pandemi sürecinde eskrimi ne kadar sevdiğimi, o temponun bağımlısı olduğumu bir kez daha anladım. Eskrime yeni başlayacaklara tavsiyem kendilerini kesinlikle bu branşa adamaları ve antrenmanlarına sürekli devam etmeleri” dedi. "Şehir şehir eskrim" projesinin dördüncü durağı Ordu olacak.

AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kız kardeşini ayağından vurdu
Kız kardeşini ayağından vurdu
Oğluna kurşun sıktı
Oğluna kurşun sıktı