Samsunlu sanayicileri heyecan sardı 
Reklam
  • Reklam

Samsunlu sanayicileri heyecan sardı 

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin inşaatına başlanılması için heyecanla beklediklerini belirterek, bir an önce yeni yerlerine taşınmak istediklerini söyledi

01 Aralık 2020 - 11:26

Hafta sonu Samsun'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak olan Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Bakan Kurum’a, burada proje yetkilileri tarafından bilgi verildi. Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Bakan Kurum'un konuyla yakından ilgilendiğini belirterek, süreci heyecanla beklediklerini kaydetti. 

YILLARDIR BEKLİYORUZ

Başkan Aydın, "Geçen ay ihalesi yapılan Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin inşaatın başlamasını ve bitmesini heyecanla bekliyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ve yöneticilerimizin konuyu yakından takip ettiğini biliyoruz. Esnaf olarak yıllardır beklediğimiz yeni sanayi sitemize bir an önce taşınmak istiyoruz" dedi.

YAPIMI 650 GÜN SÜRECEK

501 milyon ihale bedeli ile geçen ay ihalesi yapılan Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin, 745 dönüm alanda inşa edilmesi, toplamda 1526 dükkan ve 82 ticari birim yer alması ve yapımının 650 gün sürmesi bekleniyor. 

Kaynak: SAMSUNVEHABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk maçında gol attı
İlk maçında gol attı
Tarih tekerrür etti
Tarih tekerrür etti