SAOB’dan deprem sempozyumu kararı

SAOB’dan deprem sempozyumu kararı

Samsun Akademik Odalar Birlikteliği’ne (SAOB) bağlı odaların yöneticileri Mimarlar Odası Samsun Şubesi hizmet binasında buluştu. Depremle yaşayabilmenin bilimsel yöntemlerinin benimsenmesi gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, deprem sempozyumu yapılması üzerinde çalışma kararı alındı.

02 Şubat 2020 - 15:21

Samsun'da 2019 yılı başından bu yana faaliyette bulunan ve 23 meslek odasının katılımıyla faaliyetlerini sürdüren Samsun Akademik Odalar Birlikteliği (SAOB) bağlı odaların yöneticileri biraraya geldi. Dönem koordinatörlüğü devir tesliminin gerçekleştirildiği toplantıda, Samsuna dair konular da masaya yatırıldı. Toplantıya Samsun'da bulunan akademik odalardan 18 oda Başkan düzeyinde katıldı. SAOB’un 2019/2. Dönem koordinatörü Samsun Barosu başkanı Avukat Kerami Gürbüz, gerçekleştirilen toplantıda 1 Temmuz 2019- 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yürüttüğü koordinatörlük görevini Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu’na devretti. Mimarlar Odası Samsun Şubesi hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, İshak Memişoğlu 2020/1. dönem koordinatörlüğünü 6 ay boyunca üstlenmiş oldu. Toplantıda, 2020 ikinci dönem yürütücülüğüne Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Dilaver Öğütçü seçildi.

 

DEPREM SEMPOZYUMU KARARI ALINDI

Devir teslim toplantısında 2020/2. dönem yürütücüsünün seçiminden sonra söz alan oda başkanları Samsun'da son günlerde yaşanan ve çevresel ve hukuki boyutları ile Kent yaşamına olumsuz etkilerinin olduğu düşünülen Çarşamba Eğercili Biyokütle Enerji Santralini ve Citymall AVM'yi ele aldılar. Erzincan ve Malatya depremleri de toplantının bir başka gündemi oldu. Depremin yaşamın bir gerçeği olarak ele alınıp depremle yaşayabilmenin bilimsel yöntemlerinin benimsenmesi gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, bu yöndeki çabalara katkı koyacağı düşüncesi ile SAOB olarak bir deprem sempozyumu yapılması üzerinde çalışma kararı alındı.

 

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMSUN TÜRKİYE'DE TEK
SAMSUN TÜRKİYE'DE TEK
‘AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNİ BİTİRDİK’
‘AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNİ BİTİRDİK’