Savaş uçağı parka monte ediliyor
Reklam

Savaş uçağı parka monte ediliyor

Çarşamba Belediyesi tarafından Çarşamba Bilim Merkezi ve Bilim Parkı’na, Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına F4 tipi savaş uçağı monte ediliyor

04 Ağustos 2022 - 09:33

Çarşamba Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Bilim Merkezi ve Bilim Parkı’nda hummalı çalışma sürüyor. Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına Bilim Parkı’na yerleştirilecek F4 tipi savaş uçağı Çarşamba’ya ulaştı, montaj çalışmaları sürüyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bilim Merkezi ve Parkımızla hem şehidimizi anıyor hem de Çarşambalı gençlerimize bir gelecek vizyonu kazandırıyoruz” dedi.

ŞEHİDİMİZİN ANNESİNİN VASİYETİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Çarşambalı Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer’in annesinin de vasiyetinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Burada Konya’da gösteri uçuşları sırasında şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer’in annesinin vasiyetini de gerçekleştirmiş oluyoruz. Annesinin böyle bir isteği vardı, vefat etmişti. Şehidimizin babası ile beraber burada uçağın kuruluşuna nezaret ediyoruz. Şehit Pilot Yüzbaşımızı da anacak bir kaide Bilim Parkı’mızda olmuş olacak. Uçak gösterime açık olarak Çarşambalılara hizmet verecek. Hem şehidimizi anmış hem de Çarşamba’daki gençlerimizin bilimle iç içe bir gelecek hayali kurmalarını sağlamış oluyoruz. Çarşambalılara hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” açıklamasında bulundu.

AYNI ANDA MUTLULUĞU VE HÜZNÜ YAŞIYORUZ
Aynı anda hem mutluluğu hem hüznü yaşadıklarını belirten şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer’in babası İdris Özer ise şunları söyledi: “Belediye Başkanımız sağ olsun ilgilendiler, ilişkileri kurup uçağı Çarşamba’mıza getirdiler. Buraya, Bilim Parkı’na nasip oldu. Bu uçağın Çarşamba’da olma sebebi çocuğumuzun şehit olması nedeniyle olduğu için bize hem sevinç hem de o günlerin hüznüne yaşatıyor. Aynı anda mutluluğu ve hüznü yaşıyoruz. Bugünleri bize gösterdiği için başkanımıza yine teşekkür ediyoruz. Vatanımıza, milletimize bu gibi hizmetlerde bulunan, özellikle hava kuvvetlerindeki pilotların işleri çok ağır ver zor. Bu zorluklara katlanabilen ve bu zorluklar esnasında her an ölümle burun buruna gelebilen bir meslek grubu diyelim. Sonuçta kaza kırıma uğrayan uçakta düşen oğlum şehit olmuştur. Konya'da 13 Mart 2012. O gün bugündür işte bu uçakta, bugün buraya nasip oldu. Sağ olsun başkanımıza, uçağı verenlere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

İsmail GÜNDÜZ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Retro forma tanıtıldı
Retro forma tanıtıldı
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman yatacak?
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman...