Sıcak hava nedeniyle asfalt eridi
Reklam
  • Reklam

Sıcak hava nedeniyle asfalt eridi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde aşırı sıcak nedeniyle Samsun-Sinop yolu üzerindeki asfalt eridi. Karayolları ekipleri, eriyen asfalta araçların lastiklerinin yapışmaması için kum döktü

27 Haziran 2020 - 10:11

Termometrelerin 35 derece sıcaklık gösterdiği Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, iki yıl önce asfaltlanan yollar güneşe dayanamadı. Hava sıcaklığı bölgede hayatı birçok alanda olumsuz etkilerken, karayolu da güneşin getirdiği sıcaklığa dayanamadı. Hem Vezirköprü ile Havza ilçesini bağlayan, hem de Sinop ve Kastamonu geçiş güzergahı olarak kullanılan karayolu üzerindeki asfalt, saatler içerisinde eriyerek tamamen yok oldu. 
KUMLU ÖNLEM

Karayolu üzerinden yaya olarak geçen bazı vatandaşların ayakkabıları, adeta eriyen asfalt kalıntılarına yapıştı. Karayolu üzerinde seyahat eden araçların da lastiklerinin yola yapışmaması için, Karayolları ekiplerince yol üzerinde kumlama çalışması yapıldı. Karayolları ekipleri saatler süren çalışma sonucunda, asfaltın eridiği karayolunu boydan boya kumlayarak, olası bir felaketin yaşanmasının önüne geçti. Yolun ilerleyen günlerde yeniden asfaltlanacağı öğrenildi.


KAYNAK: Samsun Haber Ajansı 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’