SÖNÜK KUTLAMA
Reklam
  • Reklam

SÖNÜK KUTLAMA

Samsun’da en büyük bayramımız cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü, pandeminin de etkisiyle sönük kutlandı. 29 Ekim kutlamaları kapsamında iki gün boyunca sadece Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve tebrikat töreni düzenlendi. Vali Zülkif Dağlı bu iki programa da katılmadı

30 Ekim 2020 - 10:28

Samsun Vali Vekili İbrahim Avcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Valilik bahçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla tebrikleri kabul etti. Törende konuşan Avcı, Cumhuriyetin, Türk milletinin güçlü ve sarsılmaz iradesi ile eşsiz milli mücadelesi sayesinde kurulduğunu hatırlattı. Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolun her adımının şanlı destanlarla dolu olduğunu vurgulayan Avcı, "Kutlu yürüyüşün mükafatı ve bölünmez bütünlüğümüzün teminatı Cumhuriyetin ilanı ile Türk milleti, dünyada bir kez daha iradesine pranga vurulamayacağını, kaderinin hiçbir gücün tasarrufu altına girmeyeceğini de ilan etmiştir. Temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti'ni 97 yıldır azimle ve şerefle koruyan bizler, siyasi, kültürel ve ekonomik birçok saldırıya rağmen dünyadaki değişimleri şekillendirerek gelecek yüzyıllara emin ve sağlam adımlarla yürümekteyiz." dedi.

Törene Avcı'nın yanı sıra CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Topçu Alpay İbrahim Camcı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

HABER MERKEZİ-AA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunspor’da efsane cuma indirimi
Samsunspor’da efsane cuma indirimi
Erdi Avrupa yolunda
Erdi Avrupa yolunda