‘SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’
Reklam
  • Reklam

‘SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

Yılport Samsunspor’a teknik direktör konusunda tanınan 14 günlük yasal sürenin dolduğu belirten Teknik Menajer Yücel Uyar, “İlk günde ve sonrasında da sürekli ifade ettiğim ‘Buraya teknik direktör olarak gelmedim, eşofman giymeyeceğim’ sözlerimin bugün de arkasındayım” dedi

12 Kasım 2019 - 12:16

 

‘ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİM’

Yılport Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, gündemle ilgili yazılı açıklama yaptı. Uyar, “Geçen sezon devre arasında bir parçası olmaktan her zaman gurur duyduğum ve yuvam olan Samsunspor’da teknik menajer olarak göreve başladım. İlk günde ve sonrasında da sürekli ifade ettiğim ‘Buraya teknik direktör olarak gelmedim, eşofman giymeyeceğim’ sözlerimin bugün de arkasındayım. Bunu defaatle belirtmeme rağmen bazı noktaların anlaşılamamış olmasının üzüntüsü içerisindeyim” dedi.

 

‘ANLAŞMA SAĞLAYAMADIK’

Uyar, “Sezon başında üç yıllık bir kontrat yaparak büyük hedefler ortaya koyduğumuz teknik direktörümüz Sayın İrfan Buz’un evimizde oynadığımız ve golsüz berabere kaldığımız Sancaktepe maçının ardından 27 Ekim 2019 tarihinde istifa etmesiyle birlikte boşalan bu göreve Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu’ndan aldığımız görevle yeni bir arayış içerisine girdik. Bu süre zarfından teklif götürdüğümüz 2-3 teknik adam ile anlaşma sağlayamadık” diye konuştu. 

 

‘DONANIMLI TEKNİK KADRO İLE HAZIRLADIK’

Büyük bir camia olan Yılport Samsunspor’un hiçbir zaman teknik direktörsüz kalmadığını belirten Uyar, “Bünyesinde barındırdığı tecrübeli ve donanımlı teknik kadrosu ile birlikte takımımızı Ziraat Türkiye Kupası 4.Tur karşılaşması olan Gümüşhanespor ile ligdeki Zonguldak Kömürspor ve Hacettepe maçına en iyi şekilde hazırlamaya çalıştık. Bu noktada bize büyük katkı veren ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan çalışma arkadaşlarım Adnan Öztekin, Emre Bayraktar, Recep Sermet Boyar, Adnan Güngör ve Hüseyin Çayır’a teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı. 

 

‘YENİ BİR TEKNİK ADAMLA DEVAM EDİLECEK’

Uyar açıklamasını şöyle tamamladı: “Sayın İrfan Buz’un istifasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun tanıdığı 14 günlük yasal süre tamamlanmıştır. Dolayısıyla kulübümüz yeni bir teknik adam ile yoluna devam edecektir. Benim bu noktada hiçbir beklentimin olmadığını, teknik direktör olarak görev almayacağımı bir kez daha tüm kamuoyuna belirtmek isterim. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.”

Mustafa ATASEVEN

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gözler Yasin’de
Gözler Yasin’de
Mathias resmen Samsunspor’da
Mathias resmen Samsunspor’da