‘Tekstil Kent’te imzalar atıldı
Reklam
  • Reklam

‘Tekstil Kent’te imzalar atıldı

Çarşamba Belediye Başkanı Doğan, Tekstil Kent Projesi'nde imzaların atıldığını belirtti

16 Ocak 2020 - 11:06

Samsun'un Çarşamba ilçesine kurulacak olan Tekstil Kent Projesi ile ilgili ilk önemli adım atıldı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Beyyenice Mahallesi'ne 94 bin metrekarelik alana kurulacak olan Tekstil Kent Projesi'nde 13 yatırımcı ile sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekstil Kent Projesi ile 3 ila 5 bin kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti. 

2021 NİSAN AYINDA İŞLETMELER FAALİYETTE 

Birkaç gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 94 bin metrekarelik Tekstil Kent Proje sahasının devrini aldıklarını açıklayan Başkan Doğan, "İhaleleri düzenledik. 13 yatırımcımız ile sözleşme imzaladık. Yatırımcılarımız, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) yüzde 55 hibe desteği alarak, yüzde 45 öz kaynakları ile bu yatırımları yapacaklar. Allah nasip ederse nisan ayında temel atmayı düşünüyoruz. 2021 yılı Nisan ayında işletmeler, faaliyetlerine başlayacak inşallah” diye konuştu.

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Tekstil Kent Projesi'nin Çarşamba ilçesi için çok önemli olduğunu belirten Başkan Doğan, "Proje sahamız Şeker Fabrikası'nın 600 metre ilerisine kurulacak. Burada ilk etapta 3 bin istihdam sağlanacak. İstihdam rakamının 5 bine çıkmasını hedefliyoruz. Toplam yatırım miktarı 50 milyon lira. Burada her firma için 2 bin 500 ila 4 bin 500 metrekare kapalı alanı olacak şekilde alan ayırdık. Ayrıca firmalara 2 bin metrekare açık alanda sosyal donatı alanı olarak tahsis edeceğiz. Proje kapsamında kreşte olacak. 8 aylık bir çalışmada sonuç aldık. Çarşamba'nın kendi markasını üretme anlamında bir çalışmada olacak” ifadelerini kullandı. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İLK GALİBİYETİ İSTİYORUZ’
‘İLK GALİBİYETİ İSTİYORUZ’
UMUT VEREN MÜCADELE
UMUT VEREN MÜCADELE