Topaloğlu’ndan KPSS tepkisi!
Reklam

Topaloğlu'ndan KPSS tepkisi!

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, KPSS 2022 sorularının bir yayınevine ait deneme sınavlarında yer aldığına dair iddialara tepki gösterdi

04 Ağustos 2022 - 10:16

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, KPSS 2022 sorularının bir yayınevine ait deneme sınavlarında yer aldığına dair iddiaların daha ciddi biçimde ele alınması gerektiğini belirterek "Kamuoyunu ikna edici bir yöntem izlenmelidir" dedi.

'TÜM BOYUTLARIYLA AÇIKLANMALI'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KPSS'deki bazı soruların daha önceden yayınlandığına ilişkin iddialar sonrası Devlet Denetleme Kurumu'na inceleme talimatı verdi. Bu gelişmenin ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle önceki gece görevinden alındı. Konuyla ilgili Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu da yaptığı açıklamada, "Geçmişte yaşanan skandallar kafamızda soru işareti oluşturmaktadır. Bu kapsamda yaşanan skandalın ardındaki gerçeklerin tüm boyutlarıyla açıklanmasını, KPSS soru kitapçığının tamamının yayınlanmasını ve KPSS’ye giren gençlerimizin hak kaybı yaşamasının engellenmesini istiyoruz" diye konuştu.

'SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ'

Topaloğlu açıklamasına şu şekilde devam etti: "Benzer skandalları protesto ettiği, gençlerimizin emeğine ve geleceğine sahip çıktığı için üyeleri yargılanan ve cezalar alan bir sendika olarak, bu süreci yakından takip edeceğimiz bilinmelidir."

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Retro forma tanıtıldı
Retro forma tanıtıldı
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman yatacak?
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman...