Trafik polisinden 3. bağış
Reklam
  • Reklam

Trafik polisinden 3. bağış

Yeni tip korona virüs tedavisi tamamlandıktan sonra göreve başlayan trafik polisi Zafer Şahin Gülcan, 3. kez immün plazma bağışında bulundu

12 Haziran 2020 - 09:58

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi Motorize Timlerde görevli polis memuru Gülcan'a martta korona virüs bulaştı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan kovid-19 testi pozitif çıkan Gülcan, 14 gün tedavi gördükten sonra sağlığına kavuştu. Evinde 16 günlük karantina sürecinin ardından görevine dönen Gülcan, plazma bağışçısı olmaya karar verdi. İlk bağışının ardından ‘İmmün Plazma Bağışçısı Beratı’ verilen Gülcan, ikinci bağışını mayısta yaptı. Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğünün Samsun'un Canik ilçesindeki kan alma merkezine gelerek üçüncü kez immün plazma bağışında bulunan Gülcan'a ‘Övünç Beratı’ da verildi.

İNŞALLAH ŞİFA OLMUŞUZDUR

Gülcan, meslekte 18, Samsun'da ise 5 yıldır görev yaptığını söyledi. Annesine kovid-19 bulaştığını anlatan Gülcan, "Umreden gelen birini ziyaret ettiğini söyledi. Bunu duyar duymaz kendisini ayrı bir odada izole ettik ancak ne kadar dikkatli olsak da bize de bulaştı" dedi. Hastanede tedavisinde görev alan doktor ve hemşirelere teşekkür eden Gülcan, şunları kaydetti: "Tamamen iyileştikten sonra görevimin başına geldim. Üçüncü kez immün plazma bağışında bulunuyorum. O süreci biz de yaşadık. Çok ağır şartlarda yaşamadım ama çevremizde, hastanede yaşayan insanlarımız vardı. Üç ay önce babamı kaybettim. Anne baba acısını biliyorum. Birilerinin iyileşmesine vesile oluruz diye kalbimizde o duygularla geldik. İnşallah şifa olmuşuzdur."

 

AA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı